PALÁC VE VZDUCHU: Airbus A380 dosedl na Ruzyni! VIDEO

Airbus A380 v Praze - 6
Zdroj: Mediafax
Airbus A380 v Praze

Největší dopravní letadlo světa Airbus A380 společnosti Lufthansa v neděli po 9. hodině dosedlo na ranvej pražského ruzyňského letiště. Je to první návštěva tohoto typu letadla v České republice.

Letadlo by se mělo na letišti v rámci propagační akce 45. výročí působení německé letecké společnosti Lufthansa v Česku zdržet na Ruzyni pouhé dvě hodiny, poté pokračuje do Maďarska.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova

 

GALERIE: Airbus A380 v Praze

1
/
7
Zdroj: Mediafax
Airbus A380 v Praze - 1

 

Podívejte se na první přistání Airbusu A 380 v Česku:

 

 

Takhle vypadá interiér Airbusu A380:

 

 

 

PSALI JSME:

NEJVĚTŠÍ OSOBNÍ LETADLO SVĚTA: Airbus A380 míří do Prahy!

 

 

 

Airbus A380 byl vyvinut především pro dálkové lety. Model Lufthansy pojme ve všech třídách až 526 cestujících, maximální kapacita je ještě o tři stovky vyšší. Letoun má dvě paluby, rozpětí křídel téměř 80 metrů a pohání ho čtyři motory. Stroj uletí až 15 tisíc kilometrů, na palubách může mít bar či tělocvičnu a stojí astronomických osm miliard korun.

 

 

Letiště Ruzyně kvůli přijímání obřích letounů modernizuje nástupní tunely tří letadlových stání, úpravy by měly být hotové v únoru. V budoucnu bude letiště schopné odbavit cestující čtyřmotorových Airbusů A340-600, nebo největších Boeingů B747-8 či o něco menších B777-300, potvrdila mluvčí Letiště Praha Michaela Lagronová.

tn.cz / Mediafax