Erbová srazila exekutora

Proč byli exekutoři u Řepků? Známe podrobnosti, kolik dluží a co hrozí Erbové

Téma:

Blikance mají zřejmě v rodině. Zatím se jimi dosud proslavil spíše fotbalista Tomáš Řepka, ale teď jeden pořádný předvedla i jeho manželka Vlaďka Erbová. Přejela exekutora, který začal zabavovat její auto. Známe podrobnosti, proč vůbec exekutoři u Řepků byli a co hrozí Erbové.

U Řepků v Černošicích bylo ve středu ráno pořádně horko. Manželka známého fotbalového bouřliváka Tomáše Řepky totiž najela do pracovníka exekutorského úřadu, který chtěl podle informací TN.cz v rámci exekuce na Řepku zabavit i její auto.
 

"Pokus o soupis movitých věcí skončil útokem manželky dlužníka (Vlaďky Erbové - pozn. red.) na zaměstnance soudního exekutora. Najela do něj automobilem Mercedes-Benz GL 350, který byl posléze zajištěn. Napadený je v současné době v péči lékařů," popsala mluvčí Exekutorské komory Petra Báčová.

Podívejte se na reportáž z Poledních Televizních novin:
 


 

Zraněného muže záchranáře převezli do nemocnice. "Sraženého muže, který byl lehce zraněný, převezla posádka z Řevnic k ošetření do motolské nemocnice," řekla TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Tereza Vojtová.
 

Erbová se brání, že pracovníka exekutorského úřadu neviděla. "Byl v mrtvém bodě. Nebyl to úmysl, nebyl. Chtěla jsem jen odvézt syna do školky," uvedla rozrušená Erbová.
 

GALERIE: Exekuce v domě Řepkových

1
/
11
Zdroj: TN.cz
Exekuce v domě Tomáše Řepky - 5

 

Exekutoři navštívili dům Tomáše Řepky, protože dluží alimenty na své děti z prvního manželství. Osmnáctileté Veronice a třináctiletému Tomassovi má měsíčně platit 65 tisíc (40 tisíc Veronice a 25 Tomassovi). To ale Řepkovi přijde moc, a proto raději neplatí vůbec. Ještě nedávno dokonce Řepka musel platit 101 tisíc, soud ale výživné za Veroniku o 36 tisíc snížil.
 

"Dlužník (Tomáš Řepka - pozn. red.) čelí dvěma exekucím, které vede soudní exekutor kvůli dluhům na výživném (dceři Veronice a Tomassovi - pozn. red.). Jde tedy o přednostní pohledávku. Alimentační nárok dvou dětí je v rámci exekuce vymáhán již od července 2013. Celková dlužná částka činí zhruba jeden milión korun," vysvětlila mluvčí Exekutorské komory. " Před úředním výkonem sekundárních způsobů provedení exekuce byly nejprve řádně vyčerpány způsoby primární, které však byly zcela neúspěšné," dodala.
 


Co hrozí Vlaďce Erbové za najetí do pracovníka exekutorského úřadu, může skončit i ve vězení? "Exekutorský úřad Praha 5 podává na útočníka trestní oznámení, a to pro ublížení na zdraví a maření úředního výkonu," upřesnila Báčová.
 

Nicméně Erbová od soudu nemusí odejít s příliš vysokým trestem. Nejvyšší soud totiž před časem rozhodl, že vykonavatel exekuce není úřední osobou, tudíž trest bude pro Erbovou nižší. Záleží také na posouzení vyšetřovatelů a státního zástupce, jaké navrhne obvinění. Například v případě známého lobbisty Romana Janouška žalobce navrhla vysoký desetiletý trest, protože ho vinila z pokusu o vraždu.
 


Pokud by se prokázal úmysl, hrozí Erbové za úmyslné ublížení na zdraví až tříletý trest. V opačném případě by se vše řešilo jako ublížení na zdraví z nedbalosti, kde je maximální sazba 1 rok vězení.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Sagvan Tofi se topí v dluzích, byla na něj uvalena exekuce

Exekuce u Dary Rolins? Ukázala nám účetnictví

TN.cz