neplatí výživné

Řepka dluží na alimentech milion, ale řidičák mu nevzali! Víme proč!

Tomáš Řepka - řidičák
Zdroj: TN.cz

Tomáš Řepka čelí exekuci kvůli tomu, že neplatí výživné na své děti z prvního manželství. Fotbalista, který během kariéry vydělal desítky milionů korun, ale nemusí mít obavy, že by kvůli dlužným alimentům přišel o řidičský průkaz, jako jiní neplatiči výživného.

Tomáš Řepka je známý svou vášní pro rychlá a drahá auta. Dalo by se tedy čekat, že kdyby mu exekutoři kvůli neplacení alimentů zabavili řidičský průkaz, začal by Řepka dluhy platit. Jenže v případě Tomáše Řepky není zabavení řidičáku možné. Nedovoluje to zákon.

 

 

"Soudní exekutor v daném případě nemohl postihnout řidičské oprávnění, protože tento případ nenaplňuje literu zákona. V daném řízení je totiž vymáháno nejen dlužné, ale i běžné výživné, a to výživné nejen na nezletilé dítě, ale i na zletilé dítě. Takže je to kombinace více faktorů a zákon přitom ukládá, že řidičské oprávnění lze postihnout výhradně v případech, kdy se jedná o dlužné výživné a na nezletilé dítě," vysvětluje mluvčí exekutorské komory Petra Báčová.
 

Dlužné výživné je výživné, které dlužník nezaplatil v minulosti, běžné výživné je výživné, které dlužník neplatí kontinuálně. V případě Tomáše Řepky je to ale v podstatě jedno, protože splňuje podmínku ohledně zletilého dítěte.

 

Včerejší exekuce v domě, kde Řepka s manželkou bydlí, skončila pořádným průšvihem. Vlaďka Erbová svým autem do jednoho z exekutorů nacouvala autem a zranila ho. Erbová se vzápětí zhroutila a v slzách novinářům popisovala, co se stalo, a že se rozhodně nejednalo o úmysl. Exekutoři to ovšem viděli jinak. "Pokus o soupis movitých věcí skončil útokem manželky dlužníka (Vlaďky Erbové - pozn. red.) na zaměstnance soudního exekutora," uvedla mluvčí exekutorské komory Petra Báčová.

 

 

Exekuce je vedena na Tomáše Řepku kvůli jeho dluhům za alimenty. A částka, kterou své bývalé manželce na výživném dluží, není rozhodně zanedbatelná. "Dlužník (Tomáš Řepka - pozn. red.) čelí dvěma exekucím, které vede soudní exekutor kvůli dluhům na výživném (dceři Veronice a Tomassovi - pozn. red.). Jde tedy o přednostní pohledávku. Alimentační nárok dvou dětí je v rámci exekuce vymáhán již od července 2013. Celková dlužná částka činí zhruba jeden milión korun," uvedla mluvčí exekutorské komory Petra Báčová.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o dramatické exekuci v domě Tomáše Řepky a Vlaďky Erbové: 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Erbová se opět svlékala: Ověšená šperky za miliony předvedla své vnady!

TOP 10 nejhloupějších českých celebrit: Hlasujte, kdo je podle vás ten nej...

hru TN.cz