smrt na palubě

Mladá žena se udusila na palubě letadla! Airbus přistál v Praze

Na Letišti Václava Havla Praha přistál v pátek neplánovaně Airbus A380 letecké společnosti Emirates. Důvodem přistání v metropoli byla smrt 33leté cestující.

Dramatické chvíle zažili pasažéři Airbusu A380. Pasažérka začala během cesty kolabovat a posádka se proto odhodlala k nouzovému přistání.


Mladá žena měla patrně plicní embolii, která vyvolala u ženy akutní dušení. Pilot se pokusil co nejrychleji přistát, aby byla ženě poskytnuta lékařská péče.


Stroj směřoval z Dubaje do Amsterodamu. Neštěstí se stalo nad územím České republiky a proto letadlo narychlo přistálo v Praze.


"Klesání toho letadla bylo docela prudké," upozornil TN.cz čtenář Lubor Hastík, který letadlo pozoroval.Letiště ihned po přistání poskytlo cestující bezodkladnou zdravotnickou pomoc. Při oživování ale žena umřela. "Lékaři již cestující nemohli pomoc," potvrdila Mediafaxu mluvčí letiště Eva Krejčí. 

V souladu s českou legislativou následně proběhne podle mluvčí letiště pitva. V 13.16 opustil Airbus letiště a pokračoval do Amsterdamu.
 


Airbus A380 byl vyvinut především pro dálkové lety. Letoun má dvě paluby, rozpětí křídel téměř 80 metrů a pohání ho čtyři motory. Stroj uletí až 15 tisíc kilometrů, na palubách může mít bar či tělocvičnu a stojí astronomických osm miliard korun.


 

tn.cz / Mediafax