Sbohem!

Zemřel herec Václav Sloup, zářil v Chalupářích, Ulici i v divadle

Téma:

Ve věku 78 let zemřel známý český herec Václav Sloup. Lidé ho znali především coby traktoristu z oblíbeného seriálu Chalupáři. Informaci o úmrtí herce přinesly Novinky.cz.

Česko zasáhla smutná zpráva, o víkendu zemřel herec Václav Sloup. Informaci přinesl zpravodajský portál Novinky.cz bez bližších podrobností. Blesk.cz uvedl, že herec zemřel v sobotu dopoledne.
 

Herec z Chalupářů dožil v domově důchodců v Libochovicích. Přestěhoval se tam z bytu na Žižkově. "Byl jsem na Žižkově rád, ale už to nešlo," prozradil vloni časopisu Sedmička.
 

Sloup pocházel z dělnické rodiny, ačkoliv původně se měl stát tesařem, nakonec vystudoval gymnázium. Nicméně po maturitě pracoval v berounských slévárnách. K herectví se dostal až po vojně, když se přihlásil na DAMU. Po absolutoriu prošel pražskými Divadlem Na zábradlí, Divadlem S. K. Neumana, Divadlem na Vinohradech, poté ještě bez stálého angažmá hostoval v několika dalších pražských scénách, například v Hudebním divadle Karlín.
 


Václav Sloup většinou hrál bodré a prostoduché muže. Na plátně debutoval malou rolí ve filmu Král Šumavy. Diváků je ale nejvíce znám ze seriálu Chalupáři, kde hrál traktoristu JZD.
 


 

Václava Sloupa si můžete připomenout v Chalupářích každé úterý a čtvrtek na TV Nova ve 20.20.

Alespoň trochu si Václava Sloupa můžete připomenouut z těchto dvou scén z Chalupářů:
 


 


 

Václav Sloup si zahrál i v oblíbeném seriálu Ulice. V Ulici si zahrál hrobníka Bartáka, se kterým se po manželově smrti sblížila Vilma Nyklová (Jaroslava Obermaierova). Václav Sloup dal své postavě neobyčejně lidský rozměr. Jeho laskavý úsměv, dobrosrdečnost a dobrá nálada nám pokaždé, když přišel do ateliérů, projasnily den.
 

"V Ulici se Václav Sloup naposledy objevil před pěti lety. Přesto nás jeho skon hluboce zasáhl. Bylo nám ctí s ním spolupracovat. Vzpomínáme na něj jako na skvělého herce, báječného kolegu a nádherného člověka," říká k smutné události producentka seriálu Ulice Monika Hasmanová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Herec Václav Sloup musel pod kudlu!

Související témata:
TN.cz