Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.12. 2013 11:58
klasická pohádka

Kráska nebo čarodějnice? Víte, v jaké pohádce jste tuto herečku viděli?

Martina Gasparovičová - Bezoušková
Zdroj: oficiální zdroj

Poznáváte tuto herečku? Víte, v jaké slavné české pohádce se objevila? Krásku můžete vidět dnes na TV Nova v 18:05. Kdo to tedy je? Tipněte si!

V pohádce O statečném kováři, kterou dnes vysílá TV Nova od 18:05, si Martina Gasparovičová - Bezoušková zahrála před více než třiceti lety. Ve filmu ji nejdříve můžete vidět jako ošklivou babiznu a poté jako krásnou princeznu. Poznali byste jí?
 

Neohrožený kovářský tovaryš Mikeš, v podání Pavla Kříže, se vydal do světa na zkušenou. Cestou se spřátelí se dvěma mladými siláky, mlynářským pomocníkem Matějem a pacholkem Ondrou. Poté se dovědí o třech krásných princeznách, které záhadně zmizely, a tak statečný Mikeš přesvědčí své nové kamarády, aby se vydali ztracené královské dcery hledat. A tu nejkrásnější z nich právě ztvárnila Marina Gasparovičová Bezoušková.
 

 

Herečka Martina Gasparovičová se dnes před kamerou objevuje již jen výjimečně. K herectví se dostala oklikou přes svůj zájem o tanec, zpívala také v dětském pěveckém sboru československého rozhlasu. Po maturitě nastoupila ke studiu herectví na DAMU.
 


Počátkem osmdesátých let získala angažmá v Divadle Vítězného února v Hradci Králové. Známější jsou její vedlejší role ve filmech Mladé víno nebo Nejistá sezóna. Poté se Martina Gasparovičová provdala za scénáristu Martina Bezouška a začala se naplno věnovat své rodině. Po mateřské dovolené se sice krátce vrátila k divadlu. Po dlouhé přestávce se vrátila před kameru a mohli jste ji vidět ve filmech Kytice, Bestiář nebo V peřině.
 

Na klasickou a romantickou pohádku O statečném kováři se dnes můžete podívat od 18:05 na TV Nova.
 

TN.cz
Reklama