filmová místa

Na samotě u lesa po 38 letech! Jak vypadá slavná chalupa?

V Radešicích, kde se film natáčel, už nikdo není zvědavý, jestli děda Komárek přežil zimu. Z chalupy je moderní dům a na mlýnu postavené stavební lešení. Pojďte se s námi podívat na místa, kde režisér Jiří Menzel film v roce 1976 natáčel.

Slavnou filmovou chalupu, kde žil děda Komárek byste po osmatřiceti letech jen těžko poznali. Stejně tak mlýn manželů Zvonových.


Samota dědy Komárka, kterého hrál Josef Kemr, se nachází nedaleko obce Radešice na Příbramsku. Chalupa je přestavěná k nepoznání na moderní dům. A nejen chalupa, ale i místa kde se pásla kráva Jitka, bychom hledali marně.

 

Mlýn se slavnou moukou dvojnulkou a příběhem o vodníkovi, který si chce každý poslechnout ještě jednou, najdete v obci Rabyně – Nedvězí. Budovu, ve které se rád předváděl Radim Zvon (Ladislav Smoljak), jsme objevili, když se právě rekonstruovala.

 

GALERIE: Na samotě u lesa tehdy a dnes

1
/
8
Zdroj: Jakub Deml/TN.cz
Na samotě u lesa - srovnání tehdy a dnes - 8

 

Mlýn byl dlouhou dobu v žalostném stavu s propadlou střechou. A pokud ho nebude opravovat líný zedník pan Lorenc (ve filmu ho skvěle ztvárnil František Řehák) , snad bude po rekonstrukci, alespoň trochu připomínat romantické místo z filmu. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Proč Plánička nebyl v dalším Slunce, seno? Řekl, že v takových s*ačkách hrát nebude!

Video: Jak se změnily Hoštice od natáčení Slunce, seno, ...?

TN.cz / vem