galerie Hrůzostrašná hygiena

Hnus! Inspektoři zavřeli výrobnu chipsů. DĚSIVÉ FOTO UVNITŘ

Brambůrky
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Z těchto fotek se dělá špatně. V této provozovně na výrobu chipsů byly nánosy plísně doslove všude, kam se inspektoři podívali. Státní zemědělská a potravinářská inspekce prostory okamžitě uzavřela.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zavřela část provozovny na výrobu bramborových chipsů společnosti Chips Praha s. r. o. ve Stříbrné Skalici. "Při kontrole zde inspekce zjistila zcela nevyhovující hygienické podmínky, zejména výskyt plísně na stropě, na stěnách, na radiátorech a v oblasti vzduchotechniky a digestoří," uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.
 

GALERIE: Plíseň v provozovně Chips Praha

1
/
10
Zdroj: SZPI
Plíseň v provozovně Chips Praha - 1

 

Inspekce zjistila silný výskyt nečistot na bočních stěnách fritéz a v hůře přístupných místech provozu. "Z uvedeného vyplývá, že provozovatel nezajistil adekvátní podmínky pro provoz potravinářského podniku dle příslušných legislativních požadavků a SZPI proto neprodleně zakázala užívání nevyhovujících úseků výroby, smažírny, přípravny a prostoru s odstředivkou tuku," doplnil Kopřiva.
 


Provozovna byla ihned uzavřena a zákaz užívání prostor platí až do odstranění zjištěných nedostatků. S uvedenou společností inspekce zahájí správní řízení o uložení pokuty.

 

ČTĚTE TAKÉ:

GALERIE nejen pro chuťové buňky: Koukněte na nejroztomilejší jídla historie

KOUZELNÉ VIDEO: Jak vzít z čokolády jeden čtvereček, aby jí neubylo. JDE TO!

Související témata:
TN.cz / hmr