Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Děsivý justiční omyl

Hoch (14) byl na elektrické křeslo malý! Zadek mu museli podložit!

Georgi Stinneymu bylo pouhých 14 let, když ho porota za vraždu dvou holčiček poslala na elektrické křeslo. Neměl možnost odvolání a do křesla pasoval" až poté, když si dal pod zadek bibli!

George Stinney je vzhledem ke svému nízkému věku držitelem smutného rekordu, který už bohužel nikdo nepřekoná - je totiž nejmladším popraveným v USA za celé dvacáté století.


Černoušek Stinney byl v roce 1944 z dvojnásobné vraždy osmileté a jedenáctileté bílé dívenky obvině jen proto, že s oběma oběťmi krátce před smrtí mluvil.


Samotný soud a Stineyho odsouzení trvaly pouhé dvě hodiny, hlavním důkazem bylo svědectví tří policistů, kteří vypověděli, že se hoch k hrůznému činu přiznal.


Za necelé tři měsíce napochodoval George Stinney s biblí v podpaží do popravčí místnosti k elektrickému křeslu přezdívanému Staré jiskřidlo (Old Sparky). Dozorci ovšem záhy zjistili, že Stinney je se svými 40 kily a 155 centimetry výšky o dost menší než jejich obvyklí "zákazníci". Proto chlapci podložili zadek biblí, kterou si s sebou přinesl.


Tím měla hrůza ovšem teprve začít - Stinneymu totiž neseděla ani černá kápě nasazovaná odsouzencům na hlavu. Látka během popravy sklouzla a všichni v místnosti se mohli "pokochat" pohledem na obličej zkroucený bolestí, vypoulené oči a sliny tekoucí po ochromené tváři.


Stinneyho rodina se rehabilitace dočkala až teď, dlouhých 70 let po hochově popravě. A navíc jen díky úsilí historika George Friersona, který zmíku o případu objevil v roce 2004 v dobovém tisku a celé se mu to nějak nezdálo.


Soud nyní uznal, že celý proces byl zmanipulovaný a Stinneyho posmrtně osvobodil.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Poprava podnikatele: Z vraždy je obviněn Dejdarův švagr!

Drsný osud hvězd Kroku za krokem: Duffymu popravili rodiče

pez TN.cz