Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

co se stalo?

Hororové video: Letadlo se zřítilo do řeky, nejméně 31 mrtvých

Zdroj: YouTube.com

V metropoli Tchaj-wanu se v pátek krátce po startu zřítilo do řeky letadlo s 58 lidmi na palubě. Nejméně 31 lidí podle CNN zahynulo a další se podařilo ze zraněními zachránit. Informovala o tom agentura AP, podle níž počet mrtvých zřejmě dále poroste, protože 20 osob je stále pohřešováno.

Turbovrtulový stroj ATR-72 společnosti TransAsia Airways odstartoval z Tchaj-peje v 10:53 místního času (3:53 SEČ) a zamířil na tchajwanské souostroví Ťin-men, které se nachází u jihovýchodního pobřeží Číny.

 

Letadlo se po startu naklonilo na bok, při přeletu nad dálnicí vrazilo do vozu taxislužby, pak zavadilo o dálniční nadjezd a zřítilo se do mělké řeky Ťi-lung. Ukazují to fotografie, které pořídili motoristé projíždějící po dálnici. Řidič taxi utrpěl zranění. Krátce před pádem letadla vyslal pilot tísňové volání, v němž poukazoval na problémy s motorem.

 

Podívejte se na záchranu pasažérů:

 

Zpravodajský server BBC News uvedl, že letoun je nyní zpola ponořen v řece. Záchranáři rozřízli trup stroje a snaží se vyprostit oběti či případné přeživší, kteří zůstali uvězněni uvnitř.

 

K letadlu, které se nachází pár metrů od břehu, připluli záchranáři na nafukovacích člunech, plánují ale postavit pontonový most, aby usnadnili záchranné práce, napsala agentura AP. Do záchranných akcí se podle AP zapojilo kromě hasičů také 165 vojáků, které společně s osmi čluny vyslalo ministerstvo obrany.

 

17

FOTOGALERIE: Pád letadla společnosti TransAsia na Taiwanu

Zdroj: isifa.com

Záchrana pasažérů zříceného letadla na Taiwanu - 7

Hodnocení:

 

 

Na palubě bylo podle úřadů 31 obyvatel pevninské Číny, kteří byli na Tchaj-wanu většinou jako turisté. Posádku tvořilo pět lidí, cestujících bylo 53.

  

Havarovaný letoun francouzsko-italské výroby byl podle médií méně než rok starý a bezpečnostní prověrky naposledy podstoupil 26. ledna. Aerolinky TransAsia Airways ztratily loni v červenci jiný stroj ATR-72, tehdy zahynulo 49 lidí.


Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?
Michaela Ochotská: Strach z létání mi komplikuje dovolenou
Smrt dítěte, ztráta nejtěžší. Jak žít dál po obrovské tragédii?

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Bono z U2 se málem zřítil s letadlem! Stroji ulétly dveře!

Panika na palubě: Dívce začal při letu do Prahy hořet mobil!

pez TN.cz