Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

USA už nikdo nevěří

ŠOKUJÍCÍ TEORIE: Všechno je jinak?! Kdo stojí za atentátem v Bostonu?

Boston_atentátníci
Zdroj: Oficiální zdroj / Isifa

Mají opravdu bombové útoky v Bostonu na svědomí bratři Carnajevové z Čečenska? Na internetu už se objevila spousta teorií, že vše bylo jinak, než američtí vyšetřovatelé prezentují. Přečtěte si, jaké teorie o atentátu existují!

Může za útoky v Bostonu americká vláda, ruská tajná služba nebo severokorejský režim? Či dokonce žádný atentát nebyl? Právě takové teorie kolují po internetu.
 

Byla to akce ruských tajných služeb?
 

Snaží se vše na dva bratry z Čečenska hodit ruské tajné služby? Podle konspiračních teoretiků je to možné. Spojené státy totiž Čečence neoficiálně podporovali a tímto útokem mohli mít Rusové zájem o to, aby je před Američany očernili. Navíc si k tomu vybrali vhodné datum. Bombové útoky se odehrály 15. dubna, tedy jen šest dní před výročím smrti prvního čečenského prezidenta Džochara Dudajeva. Toho zastřelili Rusové dvěma taktickými střelami 21. dubna 1996.
 

V útocích má prsty Kim Čong-un
 

Jedna z konspiračních teorií hovoří o tom, že v útocích mohou mít prsty i Severokorejští komunisté. Bratři Carnajevové se sice hlásí k islámu, ale někteří konspirátoři hovoří o tom, že bratři Carnajevové jsou jen nastrčení a vše je hra severokorejských či amerických tajných služeb. Severokorejci totiž už několik týdnů vyhrocují vztahy na Korejském poloostrově. Dokonce je prý komunistický stát pod vedením Kim Čong-una připraven na válku. Útoky v Bostonu tak chtěli Korejci jen odpoutat od sebe pozornost, aby mohli dokončit testy jaderných hlavic, které by v případné válce mohli použít proti USA. Navíc útoky se odehrály v den, kdy se narodil Kim Ir-sen. Zakladatel stalinistického režimu v Severní Koreji se narodil 15. dubna 1912.
 

I další konspirační teoretikové mluví o tom, že útoky v Bostonu mají souvislost s KLDR. Ale prý za nimi stojí americké tajné služby. I Američané chtějí odpoutat pozornost, aby v klidu mohli přesunout armádu k Severní Koreji a v tichosti tak zahájit ofenzívu proti režimu Kim Čong-una.
 

Za bombovým útokem stojí americká vláda!
 

Pořádný rozruch vyvolal ve Spojených státech nezávislý novinář Dan Bidondi. Ten se totiž na tiskové konferenci agentů FBI zeptal, zda nemá v explozích prsty vláda. Agenti okamžitě dotaz smetli ze stolu s tím, že odvádí pozornost od hlavního vyšetřování. Bidondi argumentoval, že kromě bratrů Carnajevových se na fotografiích objevuje i další množství mužů, kteří mají na zádech batohy a jsou oblečení jako jeden tým.
 


Podporovatelé konspiračních teorií navíc tvrdí, že na záběrech všech kamer, na nichž se bratři objevili, jdou příliš lehce, přestože mají mít na zádech několikakilogramové bomby, tedy spíše tlakové hrnce naplněné těžkými ložisky a šrouby. Po internetu navíc kolují fotografie mužů v béžových kalhotách, černých bundách a s černými baťohy, které vypadají úplně stejně jako baťohy bratrů Carnajevových. Je to jen náhoda?
 


 

Spikleneckou teorii o tom, že bombový útok někdo řídil, podporuje i další známá fotografie. Tam je zachycen nějaký muž na střeše nedaleko od výbuchů.
 


 

V neposlední řadě pak konspirátoři hovoří o tom, že tajné služby se raději postaraly o smrt atentátníků. Zatím zemřel Tamerlan, druhý z bratrů Džochar je ve vážném stavu v nemocnici. Mladší z údajných atentátníků ovšem nemůže mluvit, prý aby nemohl říct pravdu. Agenti ho také chtěli zastřelit, ale nestrefili se a střelili ho do krku.
 

Nic doopravdy nebouchlo, byli to herci
 

Podle této konspirační teorie dokonce k žádnému bombovému útoku nedošlo. Amputované končetiny byly protézy nastražené filmovým štábem a krev falešná. Dokazovat to má tato fotografie. Podle ní na snímku není Jeff Bauman, kterému právě výbuch utrhl obě nohy, ale válečný veterán Nick Vogt.
 


 

Za atentáty stojí ultrapravicová protivládní skupina
 

Na 15. dubna, kdy k výbuchům došlo, spadá v Massachusetts Den patriotů a zároveň Den daní. Bombový útok proto prý ve skutečnosti spáchala nějaká ultrapravicová skupina a v Bostonu se odehrál proto, že se v něm jednak konala nejslavnější demonstrace proti daním v Americe, jednak to měla být upomínka na slavné Bostonské pití čaje.

hel tn.cz / hmr