záznam jako důkaz

UTAJENÉ VIDEO METEORITU: Co doopravdy spadlo v Rusku?

Tohle video se nikdy nemělo dostat na veřejnost. Tajemný objekt, který v Rusku zranil více než 1200 lidí, možná nebyl meteorit, jak tvrdí ruské úřady.

Jeden z Rusů pohotově natočil předmět, který se v pátek snesl nad ruské město Čeljabinsk a jeho okolí. Na snímku je jasně vidět, jak se od kulového předmětu, který má za sebou ocas jako kometa, odpadávají menší předměty.
 

"Nejprve se oddělil jeden menší podlouhlý kus od zadní části, pak asi čtyři stejné kusy od části přední. Všechny se pak vydají jiným směrem než hlavní těleso,“ popisuje snímek autor nahrávky.
 

Toto video tak potvrzuje teorie, že v Rusku nevybouchl meteorit, ale něco jiného. "Kdyby to byl rozpadající se meteorit, kusy by se rozletěly na opačnou stranu. Tohle naprosto popírá všechny fyzikální zákony,“ dodává muž.


Ruské úřady se prý pokoušely toto video zlikvidovat, ale objevilo se na portálu LiveLeak.com. Pátrací akce, při které měli potápěči najít trosky meteoritu, selhala. Nic na dně jezera, kam trosky měly dopadnout, nenašli. Operaci teď museli údajně kvůli mrazům zastavit a pokračovat budou až na jaře.
 


O tom, že výbuch silnější než třicet atomových bomb z Hirošimy nezpůsobil meteorit, ale nějaká zbraň, začaly hned několik minut od výbuchu spekulovat blogeři na ruských internetových stránkách. Později se k nim připojil i ruský opoziční poslanec Žirinovskij.
  

 

vrl TN.cz