MÍSTO PRSTÝNKU POUTA! Českou nevěstu zatkli v Anglii u oltáře

Nevěsta z Česka a ženich z Pákistánu dostali na svatbě v anglickém městě Halifaxu policejní pouta. Případ popisuje ve čtvrtek deník Halifax Courier.

Přistěhovalecká policie zatkla dvojici ve středu ve chvíli, kdy se chystala vyslovit "ano". Spolu se snoubenci skončili v cele rodiče nevěsty - dvaačtyřicetiletá matka a o pět let starší otec.

 

Dvaadvacetiletá nevěsta a osmadvacetiletý ženich jsou podezřelí ze svatebního podvodu. Na jejich zatčení se podílely dvě desítky policistů, píše list.

 

ČTĚTE TAKÉ:

NOVOMANŽELSKÝ POLIBEK SMRTI: Nevěsta a ženich VYPADLI Z BALKONU!

 

Češka chtěla fingovaným sňatkem za úplatu umožnit Pákistánci další pobyt v Británii. Muž totiž podle policistů pobýval v zemi nelegálně nebo měl prošlé vízum.

 

K podobným případům, kdy jeden ze snoubenců pochází z Evropské unie a druhý nikoliv, dochází v Británii často. Přistěhovalci ze zemí mimo EU se tím snaží získat v zemi dlouhodobý pobyt, který jim zároveň umožňuje pracovat a poskytuje sociální výhody.

 

"Nezdráháme se proti těm, kteří jsou do podobných podvodů se sňatky zahrnuti, zakročit tím nejsilnějším možným způsobem. Vyhradili jsme speciální týmy, které mají zastavit všechny, kdo se snaží obcházet naše zákony pro přistěhovalce," uvedl Jeremy Oppenheim, regionální ředitel britské Agentury hraniční kontroly.

 

"Naším cílem je identifikovat organizátory, kteří se na těchto nelegálních aktivitách snaží zbohatnout, a zničit jejich zločinné operace," doplnil Oppenheim.

 

Nejnovější incident byl v Halifaxu už druhým případem tohoto druhu za posledních pět měsíců. V prvním případě se na svatební podvod chystala třiadvacetiletá Polka a jednatřicetiletý Ind.

tn.cz / Mediafax