Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

čínský kalendář

Přichází rok Dřevěného koně: Co to pro nás znamená?

Znamení Koně
Zdroj: Getty Images

Už zítra, 31. ledna 2014, podle čínského kalendáře vstupujeme do roku Dřevěného koně. Co nám přinese a na co se můžeme těšit? Vypadá to, že budeme v sedle.

Rok 2014 je sice v Evropě už měsíc v plném proudu, podle čínského kalendáře ale začíná až v pátek 31. ledna, kdy přijde rok Dřevěného koně. Jaký je Kůň a co nám přinese? Dřevěný kůň se vrací po dlouhých 60 letech, protože čínský horoskop tvoří kromě dvanácti znamení zvěrokruhu ještě pět živlů, oheň, voda, země, kov a právě dřevo, které koni vládlo naposled v roce 1954.
 

Kůň je jedním z nejoblíbenějších znamení a je právě takový, jako jeho zvířecí předloha. Je vášnivý, ušlechtilý, má rád svobodu a dokáže člověka dovézt k cíli. Rád také soutěží s ostatními a miluje rychlost. Je spojován s teplem, ohněm a červenou barvou. Protože je kůň společenské zvíře a červená je barva lásky, bude se dařit romantice.
 

Živel dřeva má podle čínské filosofie povahu stromu. "Dere se do výšky s velkou energii a odhodláním, roste, je pevný, silný a protéká jím životodárná míza. Tento živel bývá symbolizován zelenou barvou," uvádí portál astrohled.cz.

 

 

Dřevěný kůň nám tak přinese velmi svižný rok, kdy se věci budou dít velmi rychle a bude jich hodně. Bude to rok bohatý na události všeho druhu, nudit se rozhodně nebudeme. Štěstí bude přát hlavně odvážným a sebejistým, kterým se podaří naplnit smělé plány.
 

hel TN.cz