nachytaná medvědice

VIDEO: I pandy mají své intimní chvilky. Podívejte se, jaké...

Téma:

Světový fond na ochranu přírody sleduje vzácné pandy ve dne v noci. A tak se někdy stane, že kamery zachytí i intimnější chvilky těchto chlupáčů. I tyhle záběry ovšem mohou posloužit vědě...

Těžko říct, jestli ten videozáznam vědce potěšil nebo rozčaroval. Světový fond na ochranu přírody, který sleduje pandy v čínské provincii S’-čchuan, zveřejnil video zachycující jednu z medvědic při masturbaci.

 

 

Vědci nesledují pandy velké bezúčelně. A zajímá je zvláště jejich pohlavní život. Rozmnožování těchto medvědů je totiž nesmírně obtížné. Samice v přírodě rodí jen každý druhý rok. V jednom roce březí jen tři dny. Pokud se početí podaří, samice porodí až tři mláďata. Postarat se obvykle ale dokáže jen o jedno, takže dvě zbylé v přírodě většinou umírají. A samotnému medvíděti trvá zhruba rok, než se naučí chodit.

 

 

V zajetí pandy páření často odmítají. Vědci jim dokonce pouštěli "pandí porno", aby je pomohli vzrušit. Nakonec se jako nejúčinnější metodou v posledních letech ukazuje umělé oplodnění. To, že pandy i masturbují, je další střípek do mozaiky, kterou si o nich vědci skládají. A možná pomůže pochopit a odstranit potíže, které pandy s rozmnožováním mají. To by pomohlo jejich populaci zachránit.

Související témata:
tn.cz / gar