Po dubnovém ukončení analogového televizního vysílání přijdou Pražané a Středočeši i o druhý hlavní zdroj analogového televizního vysílání. Z vysílače Praha – Cukrák bude analogové televizní vysílání ukončeno 31. října 2009.
„Prahu a střední Čechy tak v podstatě bude pokrývat pouze digitální televizní signál,“ upozornil národní koordinátor Zdeněk Duspiva. Vysílač Praha – Cukrák, který pokrývá Prahu a část Středočeského kraje, nyní vysílá souběžně analogově i digitálně.
Diváci v těchto regionech tak nemusí čekat až na říjen a přechod na digitální vysílání mohou vyřešit už dnes. Na Prahu a střední Čechy se v následujících třech měsících zaměří dlouhodobá informační kampaň. Informace naleznou lidé na stránkách www.digitalne.tv a bezplatné infolince 800 90 60 30.
| Koho se netýká přechod na digitální TV |
| Přechod na digitální televizní vysílání se netýká uživatelů, kteří přijímají televizní signál přes kabel, satelit nebo internet, ale pouze těch, kteří přijímají zemské analogové televizní vysílání (tzn. „přes anténu“). |
Informační kampaň k přechodu na digitální televizní vysílání probíhá již od konce loňského roku. Protože 31. října bude ukončeno analogové televizní vysílání z vysílače Praha – Cukrák, bude nyní kampaň cílit na územní oblast Praha, která zahrnuje hlavní město Prahu a část Středočeského kraje.
Přechod na digitální televizní vysílání je možné vyřešit buď využitím právě nabídky kabelové, satelitní nebo IPTV televize, nebo zakoupením set-top-boxu nebo nového televizoru s vestavěným digitálním tunerem.
Zapojení set-top-boxu zvládne i laik, poradí mu případně v obchodě nebo stačí využít přibalený návod případně obrázkové návody na www.digitalne.tv. V případě společných televizních antén je třeba nechat provést úpravu antény specializovanou firmou.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz