Kanadská komisařka pro ochranu soukromí obvinila Facebook z porušování ochrany osobních údajů uživatelů. Server uchovává osobní data uživatelů i poté, co lidé na stránkách Facebooku zrušili své profily.
Podle komisařky Jennifer Stoddartová Facebook poskytuje osobní údaje uživatelů téměř jednomu milionu internetových developerů z celého světa. Ti se starají o vytváření různých aplikací pro tuto sociální síť.
Populární server, jehož služby využívají miliony lidí podle zprávy nedisponuje opatřeními, která by osobní informace v profilech uživatelů před webovými developery chránily.
Ochrana údajů je u Facebooku velmi citlivým tématem, neboť server používají lidé ke komunikaci mezi přáteli a rodinnými příslušníky a zadávají do něj řadu osobních informací. Vedení Facebooku ale nedávno sdělilo, že opatření související s ochranou osobních dat posílí a zjednoduší možnosti uživatelů kontrolovat komu poskytne jaké informace.
Facebook je fenoménem také v Česku. Používá ho asi milion zdejších obyvatelů. Na něm také tráví valnou část pracovní doby, jak zjistil nedávný průzkum. Před svěřováním osobních údajů této sociální síti varují i bezpečnostní experti. O tom, že si určité informace máme nechávat pro sebe, se přesvědčila rovněž manželka šéfa britské MI6.
Stoddartová žádá vyšší míru transparentnosti, která zajistí, že uživatelé Facebooku budou obeznámeni s podmínkami souvisejícími s poskytováním osobních údajů. Za 30 dnů hodlá komisařka znovu ověřit opatření Facebooku na ochranu osobních dat a případně se může obrátit na kanadský federální soud.
Podle Facebooku užívá v současnosti jeho stránky na 250 milionů lidí po celém světě.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz