APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Nejsilnější pivo na světě se bude nalévat z mrtvých zvířat

Chlupáči ale nezemřeli kvůli nám, dušuje se firma.

Opravdu drsnou marketingovou taktiku zvolila společnost BrewDog, která chce uvést na trh nejsilnější pivo a prodávat ho za exkluzivní cenu v exkluzivním balení.

Cena? 500 liber, tedy v přepočtu asi 15 tisíc korun, za každou z 12 lahví, informuje list Daily Telegraph. Pivo nazvané "End of History" (Konec dějin) má mít 55 procent alkoholu, tedy víc než whisky nebo vodka.

ČTĚTE TAKÉ:

Máme skoro 500 druhů piv. Vybrané kuriozity

X Beer - pivo pro silné nátury!

Podstatnější ale je, že se bude nalévat z lahví ukrytých v mrtvolkách lesních zvířátek. Firma už si nechala připravit dvanáct tělíček: sedm hranostajů, čtyři veverky a zajíce. Zvířata nebyla zabita schválně kvůli vycpání, několik jich zemřelo pro srážce s auty, zdůrazňuje firma.

Podivné pití si z chlupaté lahve máte podle doporučení výrobce nalít do panáku nebo do whiskovky, pít se má prý podobně labužnicky jako whisky. Firma ho opěvuje jako nápoj, který boří konvence a je projevem "excentričnosti, umění a rebelství" a jehož lahve jsou "zároveň krásnné a znepokojující".

Podivné pivo firma vyrobila ze světlého belgického piva nasáklého kopřivami a jalovcem pomocí zmražení, které jí umožnilo odstranit z roztoku vodu. Tento proces se dvanáctkerát zopakoval.

tn.cz / kap

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz