Motorsport

Red Bull X-Fighters: Hobluj, Pilníku, hobluj!

Zázračné dítě českého freestyle motokrosu předvede v pátek svoje umění na Red Bull X-Fighters v Madridu.

„Žiju, abych jezdil. Jezdím, abych žil.“ To je heslo sedmnáctiletého kluka, který bude v pátek v Madridu na Freestyle Red Bull X-Fighters hájit barvy České republiky. Jmenuje se Petr "Pilník" Pilát a jeho vizitka je impozantní.

Největší talent světového FMX ?

Podle většiny odborníků se jedná o největší talent světového freestyle motokrosu. Petr Kuchař, průkopník tohoto sportu u nás, ho nazývá „českým Pastranou“. Jenom připomeňme, že Američan Travis Alan Pastrana je považován za nejlepšího světového freestyle motokrosaře.

Bolestivá cesta k dospělosti

Pokud na začátku píšeme, že je Petr kluk, tak by možná bylo lepší říct muž. Ve čtrnácti letech totiž předvedl trik, který muže od chlapců odděluje. Před 17 000 diváky v pražské Sazka Areně roztočil svoji KTMku do svého prvního backflipu. Ještě nikomu v historii se v tak nízkém věku nepodařilo udělat s motorkou salto dozadu.


Cesta k náročnému triku však byla více než bolestivá. Ve 13 letech si při jednom z pokusů zlomil obě ruce, poranil játra a plíce. Možná by tedy bylo lepší přejmenovat jeho životní motto na „Dýchám, abych jezdil. Jezdím, abych dýchal.“ Petr musí tento sport skutečně milovat, protože už za půl roku seděl na své motorce znovu. O několik měsíců později už nešlo o lámání kostí, ale rekordů.

Chcete vidět Petra v madridském pekle?

Petrova talentu si všimli i pořadatelé největší motokrosové show na světě, Red Bull X-Fighters. Po Mexiku pozvali „Pilníka“ i do Meccy tohoto sportu, španělského Madridu. Pokud se náhodou nebudete rvát o místo s dalšími 25 000 lidmi v největší býčí aréně světa Plaza de Toros de Las Ventas, tak na sebe můžete nechat cákat adrenalin z televizní obrazovky.


Přímý přenos z této šílené akce poběží 18.7. v 21:30 na Galaxii Sport. Pokud to nestihnete, můžete sledovat záznam na TV Nova od 23:40. Hlavním mediálním partnerem show bez kompromisů je TV Nova.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události