Motorsport

Jméno Senna se možná vrátí do formule 1

Žhavým adeptem na uvolněné místo po Sebastianu Vettelovi v týmu Toro Rosso je Bruno Senna, synovec slavného pilota.

Zatím téměř každý ročník formulové série GP 2 nabídl jeden jezdecký klenot, po kterém sáhnul některý z šéfů týmu formule 1. V posledních letech mezi vyvolené patřili například Nico Rosberg, Lewis Hamilton nebo Timo Glock. Letošní sezona je z tohoto pohledu chudá, avšak jen na první pohled. Vedoucí muž celkového pořadí devětadvacetiletý Giorgio Pantano je na formuli 1 příliš starý.

Vettelův odchod šancí pro Sennu

Hned za ním se však blyští dosud nevybroušený drahokam. Druhý muž celkového pořadí se jmenuje Bruno Senna, jehož strýcem není nikdo jiný než legendární pilot Ayrton Senna. Právě jeho synovec je vážným kandidátem na přestup do královské třídy formulových závodů. Nejpravděpodobnější je angažmá v týmu dlouholetého rodinného přítele, bývalého pilota formule 1, Gerharda Bergera.


Současný jezdec této stáje Toro Rosso Sebastian Vettel bude v roce 2009 téměř jistě uzmut seniorským týmem Red Bull, zatímco jeho francouzský týmový kolega Sebastien Bourdais má už kontrakt prodloužen i na dobu po listopadové Velké ceně Brazílie.

Honda by ráda přivítala Alonsa

Bruno Senna, jehož vztahy s Gerhardem Bergerem jsou dobře známé, se tak stal horkým kandidátem na uvolněné místo po Vettelovi. Nemá však zdaleka vyhráno, protože v souvislosti s příchodem nového pilota jsou skloňována další dvě jména - rezervní jezdec Toro Rosso Sebastien Buemi a Salvador Duran, málo známý mexický jezdec, který v současné době závodí ve Světové sérii u Renaultu.


Kromě „Italů“ se o Sennu zajímají také v Hondě. Šéf japonské stáje Ross Brawn by chtěl pro nadcházející sezonu v týmu udržet Jensona Buttona, k němuž by rád našel vhodnou náhradu za Barichela, který odchází do motoristické penze. Nejvíce by se mu líbil Fernando Alonso. Pokud by se mu však nepodařilo španělského pilota ulovit, tak přijde na pořad dne diskuze o angažování Senny. "Budeme ho bedlivě sledovat, " uvedl na toto téma Brawn.

Senna má vítr v zádech

Kromě toho, že je Bruno Senna kvalitním jezdcem, přichází s ním do týmu i jméno, které poutá velkou mediální pozornost. Za mladým Brazilcem navíc stojí silní sponzoři, v jejichž čele je mamutí brazilská ropná společnost Petrobras.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události