Motorsport

Sázkař vsadil před lety na Hamiltona a teď je z něj milionář

Sázkař vsadil před lety na Hamiltona a teď je z něj milionář
Zdroj: oficiální zdroj

Britský sázkař prokázal předvídavost, kterou by mu mohla závidět legendární Sybila a Nostradamus dohromady.

Muž, který si nepřál být jmenován totiž před deseti lety vsadil na to, že se Lewis Hamilton stane mistrem světa. V neděli se to stalo skutkem a sázkař vyhrál 125.000 liber (3,75 milionu korun). Oznámila to dnes britská sázková kancelář Landbrokes.

Hamilton mu přinesl téměř pět milionů korun

Sázkař, který si přeje zůstat v anonymitě, vsadil před deseti lety sto liber na to, že Hamilton vyhraje formuli 1 do svých 25 let. Hamiltonovi bylo tehdy něco přes třináct let, jezdil závody motokár a jeho kurz na vítězství ve formuli 1 byl 500 ku 1. Na to konto vyhrál sázkař 50.000 liber. "S touto sázkou jsme se pořádně zapotili. Loni jsme to sice o chlup přežili, ale měli jsme takové tušení, že je to pouze odklad,“ komentoval mluvčí Landbrokes Nick Weinberg.


Zbývajících 75.000 mu přinesla tehdejší sázka 50 liber na to, že Hamilton jednak vyhraje titul mistra světa formule 1 do svých 25 let, jednak vyhraje svou první Velkou cenu do svých 23 let. Tady byl tehdy na Hamiltona kurz 1500 ku jedné.


Tentýž sázkař vyhrál už loni díky Hamiltonovi 40.000 liber. Rovněž před deseti lety si totiž vsadil 200 liber na to, že Hamilton vyhraje svou první Velkou cenu do svých 23 let, což se stalo.


Celkově tedy Hamilton zajistil člověku, který v něho tak věřil, 165.000 liber (4,95 milionu korun). "Na sázku 350 liber to není špatné," řekl Weinberg.

Sázkař: Tušil jsem, že ten kluk něco dokáže

"Znám Lewise odmalička a nebylo těžké zjistit, že má obrovský talent a srdce závodníka,“ řekl muž, s jehož synem závodil Hamilton na motokárách.


“Prostě jsem měl tušení, že ten kluk by mohl dokázat velkou věc,“ dodal muž, který si plánuje za výhru koupit hodinky, které nosí Lewis Hamilton, vzít svoji rodinu na dovolenou na Kubu a koupit manželce Mercedes.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události