Tým Vladimíra Růžičky trápí proti Vítkovicím fakt, že není schopen udržet si vedení.
Když se hokejistům Slavie podaří vstřelit gól, červenobílí fanoušci už tuší, že prakticky vzápětí budou jejich miláčci inkasovat. V semifinálové sérii s Vítkovicemi šli Pražané pokaždé do vedení, vždy o něj ale záhy přišli.
V prvních dvou případech to znamenalo porážku, pondělní zápas v 02 areně ale ovládli sešívaní. Stav série tak snížili na 1:2, přesto jsou jejich “pogólové výpadky“ velkým důvodem k zamyšlení. "Už se nám to stalo tolikrát, že je to neomluvitelné. Musíme se na to zaměřit, abychom gól nedostali. Asi to vždy trochu podceníme," kroutil hlavou slávistický útočník Lukáš Havel.
“Kdyby se to stalo občas, dá se to pochopit, ale tohle už je moc,“ dodal s hlavou sklopenou.
Havel: Musíme se z toho poučit
Bezradní jsou i trenéři Slavie. Ti hráče zápas co zápas upozorňují, aby nepovolovali v koncentrovanosti, jenže vše je marné. “Je to nepochopitelné, ale pořád se to opakuje. V každém zápase dostáváme Vítkovice pod tlak, pak ovšem inkasujeme,“ nechápe asistent Jiří Čelanský.
Čím to je, že slávisté po vstřelení gólu bleskově inkasují, si ani on nedokáže jednoduše objasnit. “Možná se poleví v koncentraci, možná z nás po vedoucím gólu spadne tlak a začneme hrát lehkovážně,“ nadhazuje pravá ruka trenéra Vladimíra Růžičky.
“Místo toho, abychom se dostali do pohody, nás to hodně srazí dolů a začínáme od znovu. Musíme se z toho poučit,“ burcuje Havel. Zda si to on a jeho spoluhráči vezmou k srdci, uvidíme už v úterý večer. Série totiž pokračuje čtvrtým zápasem, který se od 17:40 odehraje ve vysočanské O2 areně.