APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Sestoupivší Portsmouth postoupil v FA Cupu do finále

Předváděcí akce Portsmouthu vyšla na jedničku, svěřenci Avrama Granta porazili silný Tottenham.

Fotbalisté Portsmouthu se v dnešním semifinále Anglického ligového poháru proti Tottenhamu cítili jako na předváděcí akci. Klub, který po pádu do konkurzu a odečtení devíti bodů v sobotu definitivně sestoupil z nejvyšší soutěže, chce na jejich prodeji vydělat až 30 milionů liber (857 milionů korun) a dnešní utkání má být hlavní reklamou pro kupce.


Postoupili do finále,  Evropskou ligu si ale nezahrají


"Je to bez debat, při semifinále budeme vystavovat naše hráče a klub. Hráči jsou na prodej a tento zápas je perfektní příležitostí je předvést. Pro fotbalisty to bude jistě velká motivace, že mohou přilákat zájemce o sebe samé a o tým," prohlásil před utkáním administrativní správce klubu Andrew Andronikou pro web Soccernet.com.



A nutno říct, že podceňovaným borcům se to povedlo na jedničku. Svěřenci trenéra Avrama Granta totiž v zákaldní hrací době s Tottenhamem remizovali 0:0 a poté přidali dva góly v prodloužení a slavného londýnského soka tak ze soutěže vyřadili! A to opravdu nikdo nečekal ani v těch nejdivočejších snech.


Anglie tak ve finále neuvidí derby týmů z hlavního města. Prvním finalistou se v sobotu stala londýnská Chelsea, která třemi brankami v poslední půlhodině vyřadila Aston Villu a ta se teď střetne právě s Portsmouthem. Výhra ale byla sladkokyselá, protože Portsmouth nemůže z důvodu finančního krachu hrát v příští sezoně hrát Evropskou ligu a bude muset rozprodat celý kádr.


Semifinále Anglického fotbalového poháru (hráno ve Wembley):


Tottenham - Portsmouth 0:2 po prodl.
(100. Piquionne, 117. Boateng z pen.).


Finále (15. května): Chelsea - Portsmouth.

hrc, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události