APLIKACE TN.CZ
Fotbal

TYJÁTR: Lafata nafilmoval penaltu, Sparta má z ostudy kabát

TYJÁTR: Lafata nafilmoval penaltu, Sparta má z ostudy kabát
Zdroj: repro ČT

Fotbalisté Sparty zdolali v 21. kole první ligy Teplice 1:0, jediný gól vstřelil v závěru utkání Bořek Dočkal ze sporné penalty. Hrdinou zápasu se stal David Lafata, který jí dvě minuty před koncem zařídil teatrálním pádem.

Obhájce titulu ztrácí dva body na vedoucí Plzeň, která má k dobru nedělní utkání proti poslednímu Liberci.


Co je ale podstatnější, Sparta se kvůli komickému představení svého kapitána dostala do nezáviděníhodné situace. Nepříliš dobře totiž bylo po trapném pádu i spoustě fanoušků. Letenští přitom v utkání hráli hezký fotbal a svého soupeře jasně přehrávali. Sudí Spartě dokonce neuznal regulérní gól.


Jenže Lafatova eskapáda všechno smazala, namísto dobrého dojmu zůstaly rozpaky a otázky, zdali má fotbalista takového formátu zapotřebí až takovýmhle způsobem filmovat pád.
To, že rozhodčí Kovařík kapitánovi Sparty divadlo zbaštil, už jen vystihuje úroveň českého fotbalu.


Bořek Dočkal pokutový kop proměnil, Sparta vyhrála 1:0 a jakoby na Letné bylo vše v pořádku. „Penaltový moment jsem neviděl, měl jsem před sebou pomezního rozhodčího,“ řekl trenér Vítězslav Lavička pro klubový web. Naopak penaltu už viděl dobře.


„Při penaltě se neotáčím zády, nejsem ten typ trenéra. Snažím se totiž v podstatě dotlačit společně se střelcem očima míč do branky,“ reagoval na dotaz, zda po neproměněné penaltě v Ostravě neměl strach a nervy.


David Lafata aspoň při pozápasových rozhovorech přiznal, že pádu možná něco, možná hodně přidal. "Zpracoval jsem si míč a chtěl jít do zakončení, cítil jsem, že na mě sáhnul, tak jsem spadnul," řekl v rozhovoru pro Českou televizi. Zapomněl, že vyskočil a prohnul se jak luk. Ostatním médiím pak Sparta svého kapitána radši nepůjčila…

Sparta Praha - FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 89. Dočkal z pen. Rozhodčí: L. Kovařík - Kordula, Hájek. ŽK: Krob, Litsingi, Ljevakovič, Vachoušek. ČK: 90. Vachoušek (všichni Teplice). Diváci: 8502.

ram, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události