Více než třicet fanoušků Manchesteru United zemřelo v Nigérii. Příznivci anglického celku sledovali ve městě Calabar utkání Evropské ligy, ve kterém "rudí ďáblové" vyhráli nad Anderlechtem 2:1. Během fandění je však zasáhl elektrický proud z kabelu vysokého napětí, který na ně spadl.
Svědci popsali, jak viděli záblesk světla z transformátoru, po kterém se fanoušci zběsile rozeběhli a přitom je zasáhl kabel vysokého napětí. Sledování zápasu Manchesteru United a Anderlechtu se stalo osudným pro nejméně třicet z nich. Nešťastná událost se stala v městě Calabar na jihu Nigérie.
Soustrast nad oběťmi vyjádřil už na svém Twitteru i samotný klub. "Naše myšlenky jsou s fanoušky United, jejich přáteli a rodinami zasažených tragédií v Calabaru, v Nigérii, která se stala včera," uvedl Manchester United.
Podle dostupných informací mělo zemřít osmatřicet fanoušků na místě, dva v nemocnici a asi padesát jich bylo zraněno. Dva skončili na intenzivní péči.
NEPŘEHLÉDNĚTE:
VELKÁ TRAGÉDIE: Slavný český fotbalista spáchal sebevraždu! Skočil z okna