Další sporty

Nigérie, Kosovo nebo Malajsie: Toto jsou exotická překvapení ZOH

Nigérie, Kosovo nebo Malajsie: Toto jsou exotická překvapení ZOH
Zdroj: Profimedia / instagram

Kokosy na sněhu 2018? Přesně tak. I na letošní zimní olympijské hry zavítali netradiční účastníci z exotických zemí. V jihokorejském Pchjongčchangu se představí například reprezentanti Nigérie, Kosova, nebo Malajsie. Velké šance na medaile sice nemají, pro ně je ale největším úspěchem už to, že se mohli ZOH zúčastnit a reprezentovat svoji zem.

Sjezdař a krasobruslař z teplých končin

Hned dva své reprezentanty vyslala Malajsie na zimní olympijské hry. Na svahu se předvede osmnáctiletý sjezdař Jeffrey Webb, mezi krasobruslaři zase nastoupí jeho o dva roky starší kolega Julian Yee. Země jihovýchodní Asie se přitom vyznačuje vysokými teplotami, které se průměrně drží až kolem 30°C.


Zdroj: Profimedia / instagram


Na další straně se podívejte na jednoho běžkaře…

Ekvádorský bojovník na lyžích

Až ve třiceti osmi letech si Klaus Jungbluth splní olympijský sen. Ekvádorský reprezentant v běhu na lyžích sice žije trvale v Austrálii, pod pěti kruhy ale nastoupí v barvách své rodné země.


Zdroj: facebook


Na další straně se můžete těšit na jednoho lyžaře…

Sjezdařská naděje Kosova

Konečně se dočkáme i poslední evropské země, která zatím neměla na zimních olympijských hrách svého zástupce. Poprvé v historii totiž vyslalo reprezentanta také Kosovo. Osmadvacetiletý sjezdař Albin Tahiri se do Jižní Koreje musel kvalifikovat přes pravidelnou účast na závodech Mezinárodní lyžařské federace (FIS) v posledních letech.


Zdroj: Profimedia


Na další straně na vás čeká parta bobistek…

Afričanky na bobu

Že ze sprinterů bývají nejlepší bobisti? Toho se drží i tyto krásky z Nigérie. Seun Adigunová, Ngozi Onwumereová a Akuoma Omeogaová sekly s atletikou a daly se na bobování. Jakmile se Afričanky kvalifikovaly do Pchjongčchangu, staly se senzací a okamžitě získaly hromadu sponzorů.


Zdroj: Instagram


Na další straně se podívejte na jednu rychlobruslařku…

Singapurský rychlík na bruslích

Cheyenne Goh, rodačka ze Singapuru, je v osmnácti letech novou hrdinkou rychlobruslařského světa. Dojímá podobným příběhem jako česká závodnice Martina Sáblíková, která kdysi musela trénovat na rybnících. Goha se ale na rozdíl od ní specializuje na short track.

Zdroj: Profimedia


Na poslední straně se můžete těšit na jednoho sjezdaře…

Lyžařská hvězda z Eritrei

Svého zástupce vyslala do olympijských ledových bojů i Eritrea. Jedenadvacetiletý student Shannon Ogbani Abeda se sice narodil v Kanadě a žije v Calgary, v Africe má ale kořeny a tak i on patří mezi ojedinělou skupinku exotických účastníků.

Zdroj: Instagram
nce, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události