Komise rozhodčích rozsekla spor: Druhý gól Plzně byl uznán správně

Největší rozruch způsobil v posledním ligovém kole gól Plzně, po kterém slavila vítězství 2:1 nad Mladou Boleslaví. Komise rozhodčích po prozkoumání celé situace seznala, že branka byla uznána poprávu.

Moment, který vzbudil vášně, se udál v 74. minutě, když si na centr Ba Louy naběhl Hejda a přesnou hlavičkou rozhodl. Jeho pozice na hraně ofsajdu ale rozpoutala vlnu emocí.

Komise rozhodčích FAČR nyní dala za pravdu arbitrům, kteří zásah uznali. "VAR Karel Hrubeš správně doporučil uznat branku domácího družstva, jelikož neměl k dispozici žádný záběr, který by prokázal ofsajd domácího hráče před dosažením branky," stojí v komuniké ze zasedání komise.