Fotbal

Florin Nita odchází ze Sparty! V české lize si zahraje o záchranu

Florin Nita odchází ze Sparty! V české lize si zahraje o záchranu
Florin Nita | Zdroj: Profimedia

Fotbalové Pardubice před jarní částí sezony mocně posilují. Na půlroční hostování přichází z pražské Sparty rumunský reprezentační brankář Florin Nita. Letenský klub tuto informaci potvrdil na svých webových stránkách.

Před více než rokem se Florin Nita stal ve Spartě nechtěným mužem. Poslední soutěžní zápas odchytal 21. listopadu, kdy proti Slovácku inkasoval čtyři branky. Od té doby dostal příležitost jen v pár přípravných zápasech. Jaká bude další budoucnost oblíbence sparťanských fanoušků a rumunského reprezentanta, bylo dlouho nejasné, ale nyní vše nasvědčuje tomu, že odchází na půlroční hostování do Pardubic. 

Hostování 35letého brankáře je již zaregistrované na FAČR a oficiálně jej potvrdila i Sparta. "Florin Nita po pěti letech opouští Spartu. Na jaře bude rumunský brankář hostovat v Pardubicích. Florine, děkujeme za vše, co jsi pro Spartu odvedl, a přejeme hodně štěstí.

Související obsah

​​Florin Nita působí ve Spartě od začátku roku 2018. Během svého působení v pražském klubu nastoupil do 110 zápasů, ve kterých vychytal 41 kont. Jeho angažmá na Letné ale bylo často jako na houpačce. Jednu dobu byl neochvějnou brankářskou jedničkou, poté musel zase přenechat místo někomu jinému. Vedení Sparty se zřejmě znelíbil hlavně kvůli jeho negativním výrokům pro rumunská média, kdy vyjádřil velkou nespokojenost se svojí herní vytížeností. 

Pardubicím posila tohoto kalibru přijde vhod. V aktuální sezoně má nejhorší obranu, kdy v 16 zápasech inkasovaly šestnáctkrát. Na kontě mají deset bodů. Na předposlední Zlín ztrácí dva body. 

Sparta se v MOL Cupu vydá do Liberce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události