Motorsport

Honda chce v Magny Cours poprvé bodovat

Přelomový závod v dosavadní sezoně. Přesně tak hovoří vedení stáje Honda o blížící se Velké ceně Francie v Magny Cours. Tým si věří natolik, že chce získat svůj první bod v této sezoně. Optimismem ale hýří i jinde, například Kimi Räikkönen po úspěšných testech v Silverstone ohlásil návrat na stupně vítězů.

Honda: Krok vpřed?

Je zatím největším zklamáním sezony. Přestože japonská stáj Honda patří k nejbohatším v seriálu a žádný z jejich konkurentů se nemůže co do počtu startů ve velkých cenách pochlubit tak zkušenou dvojicí pilotů, bodově zatím stáj zůstává na štíru. A nepomohl jí k tomu ani převratný design monopostů, které mají netradičně barvu země a není na nich jediná reklama.

"Ale teď jsme během třídenních testů v Jerezu udělali velký pokrok vpřed.  Díky skvělému počasí jsme mohli vyzkoušet vše, co jsme chtěli," pochvaluje si na formula1.com technický ředitel Hondy Shuhei Nakamoto. Jeho stáj minulý týden testovala spolu se Super Aguri v ústraní okruhu ve španělském Jerezu, zatímco zbylých devět stájí se přesunulo do britského Silverstone.

Honda podle všeho nasadí už ve Francii inovovaný vůz, od kterého si hodně slibuje. "Vylepšili jsme aerodynamické a mechanické prvky vozu RA 107. Data z aerodynamického tunelu i z trati byla pozitivní, takže věříme ve zlepšení i na trati. Věřím, že to vše přispěje k tomu, že se už v následujícím závodě dočkáme zlepšení výsledků," doufá Nakamoto.

Räikkönen tuší vzestup

Pozotivně naladěn je před závodem ale i pilot Ferrari Kimi Räikkönen. Přestože mu poslední dva závody v zámoří moc nevyšly, když skončil 5. v Kanadě a 4. v USA, k Francii vzhlíží Fin s jiskrou v oku. I jeho opravňují k velkým slovům výsledků testů. "Byly perfektní, auto jelo mnohem lépe, než při závodech v severní Amrice," řekl pilot Ferrari pro autosport.com. Jeho monopost doznal některých vylepšení jak po mechanické, tak i po aerodynamické stránce.

Ostatně testování novinek stáj avizovala už po závodech v USA. "Myslím, že jsme konkurenceschopní. Máme nové komponenty, udělali jsme velký krok kupředu ve výkonnosti," libuje si Räikkönen. Otázkou zůstává, zda to bude stačit v závodech. Letos totiž více než kdy jindy platí, že kdo vyhraje kvalifikaci, ten nakonec bere i prvenství v závodě. A u Ferrari to dobře vědí. "Letos je velmi důležité startovat z první řady. To se nám bohužel poslední závody moc nedařilo. Ale teď se ve voze cítím velmi jistě, tak uvidíme," dodal finský pilot. 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události