Motorsport

F1: Causa tajných dokumentů se rozrůstá

Další nové okolnosti v případu tajných dokumentů Ferrari, které měl k dispozici šéfdesigner McLarenu Mike Coughlan, zdá se ještě více rozvíří causu, která se okolo britské stáje v posledních týdnech roztáčí. Podle informací italského deníku La Repubblica totiž o dokumentech údajně vědělo v britské stáji více lidí.

Viděli, neviděli? 

Podle italského deníku měl Coughlan potvrdit, že skutečně dokumenty získal a dokonce je ukázal více lidem u McLarenu. Jenomže nikdo neví, jak tato informace pronikla na veřejnost, protože podle jiných zdrojů se měl Coughlan s Ferrari domluvit, že  výměnou za informace související s případem italská stáj nepředá Coughlanovu výpověď  justici.

"Couhlan měl k dispozici technickou dokumentaci i nákresy a dokonce je prý dal k nahlédnutí i dalším lidem u McLarenu," informoval koncem minulého týdne list La Repubblica. Ti, kdo u McLarenu dokumenty viděli, prý ale měli designerovi říci, aby raději vše zničil.

Stepney nevinen?

Naopak venku je možná z celé kauzy muž, který ji celou odstartoval, šéfinženýr Ferrari Nigel Stepney, jehož původně rudá stáj obvinila ze sabotáže. Coughlan totiž podle všeho prohlásil, že dokumenty dostal od kurýra, nikoliv od Stepneyho. Nicméně situace okolo záhadného bílého prášku v okolí takovacího zařízení na monopostech Ferrari při Velké ceně Monaca, kvůli kterému Ferrari původně Stepneyho obžalovala, zatím stále zůstává nedořešena. Expertíza vzorků má být totiž hotova až v srpnu.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události