Motorsport

Räikkönen chce ještě zaútočit na titul

Finský pilot Ferrari Kimi Räikkönen šest závodů před koncem letošního seriálu mistrovství světa Formule 1 stále nevzdává sen o titulu mistra světa.

Fin: Chci co nejvíc bodů 

V současné době třetí muž průběžného pořadí šampionátu Räikkönen je podle svých připraven svést závěrečnou bitvu s dvojicí McLarenu Hamilton - Alonso o konečný triumf v šampionátu. "Jsem připraven shromáždit do konce šampionátu tolik bodů, kolik jen bude možné,  aby to stačilo v konečném hodnocení na posun vzhůru," prohlásil v rozhovoru pro autosport.com Räikkönen, který nyní na vedoucího Hamiltona ztrácí rovných dvacet bodů.

Na voze se pořád pracuje

Optimismus do žil mu prý vlévá i to, že následující tři závody budou hostit Räikkönenovy oblíbené okruhy. "Istanbul, Monza a Spa patří mezi ty, kde jezdím rád," přizává. Se svými inženýry prý navíc analyzoval data a snažil se najít co možná nejlepší nastavení vozu. "V Maranellu práce nikdy nekončí, na voze děláme každý den," doplnil Fin.

Naději má na to, že se ještě letos znovu postaví na stupně vítězů má podle dosavadních výsledků velkých cen zhruba pětadvacetiprocentní. Kromě jeho tří triumfů se totiž vítězi závodů stali už jen Lewis Hamilton, Fernando Alonso se stejným počtem prvenství  a Felipe Massa, který vyhrál dva závody.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události