Motorsport

Šéf Ferrari: Mosley by měl odstoupit

Debaty kolem odstoupení šéfa FIA Maxe Mosleyho už patří ke každodenního koloritu života motoristického světa.

Každou chvíli se někdo vyjádří o tom, že by měl šéf FIA po svém skandálu odstoupit z funkce.

Prezident Ferrari versus šéf FIA

Teď se proti setrvání nejmocnějšího muže Mezinárodní motoristické federace ve funkci výrazně ohradil i nejmocnější muž Ferrari. Prezident týmu z Maranella Luca di Montezemolo není pařížským hlasováním, které potvrdilo Mosleyho ve funkci, rozhodně nadšen. "Věřím, že by si měl každý uvědomit, že v takové chvíli je nezbytné si říci: „Musím opustit svoje místo kvůli důvěryhodnosti,“ uvedl Montezemolo.

Zvrácené choutky starého pána

Od chvíle, kdy britský bulvární deník uveřejnil skandální událost, je prezident Scuderia Ferrari přesvědčen o tom, že by měl Mosley rezignovat. Není se koneckonců čemu divit. Vidět 68letého důvěryhodného pána při nacistických hrátkách s prostitutkami je přinejmenším politováníhodné. Mosleyho argument, že každému může být jedno, co dělá ve svém soukromí, je dost slabý. Hráli jste si někdy na vězně a nechali se přitom bít po zadnici prostitutkami převlečenými za nacistky? Je něco shnilého ve státě dánském, hodilo by se říct.

Mosley musí odstoupit, ale...

„Myslím, že je to nepravděpodobné, ale záleží na něm a na jeho citlivosti,“ řekl Montezemolo v dubnu, když aféra spatřila světlo světa. Ačkoliv šéf italské stáje patří k Mosleyho tvrdým kritikům, zároveň oceňuje jeho profesionální schopnosti. "Mohu říci, že toho dne, až se Mosley z jakýchkoliv důvodů rozhodne odejít, FIA bude potřebovat někoho se stejnou úrovní zkušeností, schopnostmi, osobností a svou váhou,“ řekl na téma odstoupení šéfa FIA.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události