Motorsport

Kvalifikaci v Magny-Cours ovládl Räikkönen

Kvalifikaci v Magny-Cours ovládl Räikkönen

Vedle finského pilota se do první řady na startu postaví jeho týmový kolega ze stáje Ferrari Massa.


Finský závodník Kimi Räikkönen na ferrari triumfoval v kvalifikaci na Velkou cenu Francie. Mistr světa odstartuje na okruhu v Magny Cours z první pozice podruhé v sezoně, nejvýhodnější místo na startu proměnil v dubnové Velké ceně Španělska v celkové prvenství.


Třetí letošní "double pro Ferrari"

O 41 tisícin sekundy pomaleji zajel své nejlepší kolo jeho týmový kolega Felipe Massa z Brazílie. Italská stáj z Marranella slaví dvojitý triumf v kvalifikaci potřetí v sezoně. Za oběma monoposty ferrari se na startovním roštu objeví v neděli dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso s renaultem a Jarno Trulli na toyotě. Úspěch japonské stáje umocnil devátým místem Timo Glock.

Polák Kubica nepotvrdil své postavení

Vedoucí muž průběžného pořadí mistrovství světa Robert Kubica zajel sedmý nejrychlejší čas, kvůli penalizaci Lewise Hamiltona a Heikkiho Kovalainena se ale na startu objeví o dvě příčky výš. Britskému pilotovi stáje McLaren se k třetí pozici přičte deset míst na startu jako trest za nehodu z uličky v boxech při předchozí Grand Prix v Kanadě. Jeho týmový kolega Kovalainen byl zase za dnešní omezování soupeřů penalizován posunem o pět míst dozadu. a do třetice, kvůli incidentu z Kanady vyrazí jako poslední na trať Nico Rosberg, přestože dnes zajel patnáctý čas.

Výsledky - kvalifikace:

1. Räikkönen (Fin./Ferrari) 1:16,449, 2. Massa (Braz./Ferrari) 1:16,490, 3. Alonso (Šp./Renault) 1:16,840, 4. Trulli (It./Toyota) 1:16,920, 5. Kubica (Pol./BMW-Sauber) 1:17,037, 6. Webber (Austr./Red Bull) 1:17,233, 7. Coulthard (Brit./Red Bull) 1:17,426, 8. Glock (Něm./Toyota) 1:17,596, 9. Piquet (Braz./Renault) 1:15,770 (z druhé části kvalifikace), 10. Kovalainen (Fin./McLaren-Mercedes) 1:16,944 (po penalizaci).

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události