Motorsport

Šílení muži na létajících strojích

V madridské býčí aréně bude Petr Pilát bojovat s elitou freestyle motokrosu o čest a slávu.

Plaza De Toros De Las Ventas. Posvátné místo v srdci Madridu, kde už od roku 1931 stateční toreadoři krotí divoké býky. 17. a 18. července aréna znovu ožije a přivítá muže bez pudu sebezáchovy.

Isaac Newton by se divil

Nečeká je však souboj s divokými zvířaty, ale s něčím rychlejším a brutálnějším, co dokáže kosti lámat mnohem přesvědčivěji. Neohrožení jezdci budou v dalším podniku Red Bull X-Fighters krotit svoje silné motorky.


Tito báječní muži na létajících strojích naprosto popírají zákony gravitace. Při dech beroucích skocích navíc zvládnou předvádět ještě úžasné triky. Pokud vám nezešediví vlasy, tak si buďte jistí, že při pohledu na tyto moderní gladiátory vám alespoň ztuhne krev v žilách.

Co předvede "Pilník"?

Do madridské arény je pozváno celkem 12 jezdců, z nichž je největším favoritem dvojnásobný vítěz Red Bull X-Fighters Švýcar Mat Rebeaud. Mezi šílenci na dvou kolech nebude chybět ani česká motokrosová hvězdička sedmnáctiletý Petr Pilát.


Podle legendy tohoto sportu Travise Pastrany se z něho může brzy stát zatraceně žhavá hvězda. A proč si to Američan myslí? Už proto, že je "Pilník“ nejmladším jezdcem v historii, který předvedl tzv. backflip. Salto dozadu se svojí motorkou  předvedl před 17 000 diváky na motokrosové akci v Praze v neuvěřitelných 14 letech!

Chcete vidět tuto show?

Pokud nebudete sledovat tuto jedinečnou motokrosovou show přímo v Madridu, tak na sebe nechte stříknout adrenalin alespoň z televizní obrazovky. Přímý přenos finále světové série Redbull X-Fighters vysílá 18.7. ve 21:30 Galaxie Sport.  Pokud to nestihnete, tak můžete sledovat záznam na TV Nova od 23:40. Hlavním mediálním partnerem této show bez kompromisů je TV Nova.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události