Zimní sporty

Co byste neměli přehlédnout

Nejnovější

Slalom v Lienzu ovládla Vlhová, Dubovské TOP 10 těsně unikla

Lyžařky za sebou mají poslední závod roku 2021 a vítězně ho oslavila Slovenka Petra Vlhová. Ta vyhrála už první kolo a v druhém svůj triumf potvrdila s náskokem půl sekundy. Ve čtyřech slalomech sezony vyhrála tři a jednou byla druhá, takže v pořadí disciplíny suverénně vede. Nejlepší Češka Martina Dubovská neudržela desáté místo po prvním kole a skončila dvanáctá. Elese Sommerová s nejhorším časem ze všech, kdo dorazili do cíle, skončila padesátá.

V japonském Sapporu nebude kvůli koronaviru SP ve skocích na lyžích

Japonsko ruší závody Světového poháru ve skocích na lyžích, které se měly uskutečnit v Sapporu od 20. do 23. ledna. Informovala o tom Mezinárodní lyžařská federace. Ta prozatím hledá možnosti náhradního pořadatelství. Důvodem zrušení jsou opatření proti šíření koronaviru. Japonci se kvůli tomu už vzdali i finále Grand Prix v krasobruslení, jež mělo proběhnout v Ósace.