Jiří Lehečka

Co byste neměli přehlédnout

Nejnovější

Lehečka končí ve druhém kole turnaje ATP ve Švédsku

Český tenista Jiří Lehečka se představil na ATP turnaji ve Švédsku, kde v prvním kole přehrál favorizovaného Grigora Dimitrova. Ve druhém kole jej čekal Fin Ruusuvuori, který dvacetiletému hráči vystavil stopku. Za 83 minut ztratil pouhé čtyři gemy a vyhrál 6:2 a 6:2. Ve čtvrtfinále je již také Řek Tsitsipas či Kanaďan Shapovalov.

Lehečka v kvalifikaci na Australian Open postoupil do finále, Kopřiva vypadl

Český tenista Jiří Lehečka se prokousal kvalifikací na Australian Open až do finálového kola. S domácím Maxem Purcellem si poradil ve dvou setech, které vyhrál shodně 7:6 a 7:6. Ve finále ho čeká Dmitrij Popko. Další český zástupce Vít Kopřiva naopak prohrál, když nestačil na Francouze Couacauda. Po setech 3:6 a 3:6 se s kvalifikací na první grandslam sezony loučí. Skončil také Zdeněk Kolář, který podlehl 4:6 a 2:6 Flaviu Cobollimu.

Kvalifikace Australian Open: Lehečka jde dál, Malečková končí

Pondělním ránem odstartovala kvalifikace na první grandslamový turnaj tenisové sezony a do akce šli dva čeští zástupci. Jiří Lehečka zvítězil nad Američanem Michaelem Mmohem 6:3 a 6:4. Naopak Jesika Malečková končí po prohře 2:6 a 2:6 se Španělkou Rebekou Masárovou.