Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policejní kontrola. Ilustrační foto
dnes 17:35
Dopravně-bezpečnostní akce

Řidiči se s předpisy netrápí. Z 66 jich 50 spáchalo přestupek

Z 66 řidičů se 50 dopustilo přestupku - takový je výsledek úterní dopravní akce v Hradci Králové. Nejčastějším prohřeškem bylo nepřipoutání řidičů za volantem. Policie udělila pokuty za téměř padesát tisíc korun.

Leonid Kušnarenko
dnes 13:23
reakce na masakr

Šéf pražských muslimů vyzval k ozbrojování, výrok řeší policie

Výrokem předsedy pražské muslimské obce Leonida Kušnarenka se zabývá policie. Kušnarenko na svém profilu na sociální síti zveřejnil, že pomůže muslimům se získáním zbrojního průkazu. Chtěl tak prý reagovat na nedávné útoky v mešitách na Novém Zélandu. Ústředí muslimských obcí se od jeho výzvy distancuje.

Policie chtěla rozehnat demonstranty pepřákem, ale použila ho proti větru
aktualizováno dnes 11:27

Video: Policie chtěla rozehnat demonstranty "pepřákem", ale použila ho proti větru

Během protestu v centru bulharské Sofie došlo ke konfliktu mezi demonstranty a policisty. Jeden z policistů se rozhodl použít pepřový sprej, ale netušil, co udělá vítr. Někteří lidé byli zasaženi, stejně tak i policisté. Ministerstvo vnitra muže zákona, který "pepřák“ použil, hájí. Jednal prý podle zákona.

Prásk.tv píše:

Lisa Sheridan - 3
čtěte o tématu policie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Kolo se po nárazu rozpůlilo
dnes 11:03
nehody

Cyklistů po zimě přibývá. Dávejte pozor, apeluje policie na řidiče

Nástup teplejšího počasí po zimě vylákal na silnice kromě motorkářů také cyklisty. A to se projevilo na množství nehod, policisté proto upozorňují řidiče, aby tuto skutečnost vzali v potaz a dávali na silnicích větší pozor a vyhnuli se tak zbytečným kolizím.

Muži se nelíbil chlebíček. V pražském bistru rozmlátil vybavení
včera 14:38
nepřiměřená reakce

Muži se nelíbil chlebíček. V pražském bistru rozmlátil vybavení

Pražští policisté pátrají po muži, který nebyl spokojen s lososovým chlebíčkem v bistru a v rozčilení tam rozbil obrazovky. Stalo se to v únoru v nákupním centru v Praze.

Útok na Novém Zélandu
aktualizováno včera 14:53
Schvalování terorismu

Po Češích, kteří schvalovali útok na Zélandu, jde elitní jednotka

Komentáře, v nichž uživatelé na internetu schvalovali páteční teroristický útok na Novém Zélandu, vyšetřuje elitní policejní jednotka – Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Pod tu totiž kyberkriminalita spadá.

Francouzská policie vedle kamionů
včera 10:13
pašeráctví

Český řidič skončil ve Francii ve vazbě, v autě měl uprchlíka

Další český řidič se dostal ve Francii do problémů poté, co v jeho nákladu policisté našli ukrývajícího se uprchlíka. Řidič je naštěstí díky spolupráci českého europoslance a české diplomacie vyšetřován na svobodě. Ve francouzském vězení ale stále čeká český řidič kamionu Jiří Sagan, který byl odsouzen kvůli skupině Iráčanů v jeho nákladním prostoru.

Dívka - 2
aktualizováno včera 10:54
našli ji v jiném kraji

Šťastný konec pátrání: Policie hledala dívku (14) celou noc

Policisté z pardubického kraje vyhlásili v pondělí večer naléhavé pátrání po teprve 14leté dívence. Pátrání zařadili do režimu "dítě v ohrožení". Policie ji našla na druhý den ráno na Vysočině.

Hořící auto po smrtelné nehodě v Brně - 4
aktualizováno 18.03.
auto v plamenech

Řidič v BMW podle policie zabil chodce a ujel! Viní ho ze čtyř věcí

Řidič, který v listopadu loňského roku měl srazit chodce a od nehody měl následně ujet, čelí vážným obviněním. Chodec strašlivou nehodu nepřežil, policisté řidiče viní hned ze čtyř porušení zákona, jedná se o usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci, ohrožení pod vlivem návykové látky a nedovolené ozbrojování.

Podezřelý Nizozemsko
aktualizováno včera 16:49
mohl to být zločin z vášně

Střelba v Nizozemsku: 3 mrtví, policie zadržela podezřelé!

Nejméně tři lidé podlehli zraněním při pondělní střelbě v nizozemském městě Utrecht. Večer policie ohlásila zadržení sedmatřicetiletého muže. Pachate střílel na lidi v tramvaji, dalších několik lidí bylo při útoku zraněno. Policisté pracují s verzí, že šlo o teroristický útok, nevylučují ale i zločin z vášně.