Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Salmonela v kuřecím mase
aktualizováno včera 20:39
Nakazili se i zdravotníci

Ve zlínské nemocnici se dál šíří salmonela. Pacientů je už 46!

Epidemie salmonelózy v krajské nemocnici ve Zlíně má mnohem větší rozměr. Počet infikovaných se dramaticky zvýšil, a to na 46. Více než polovinu přitom tvoří zdravotnický personál. Naopak několik pacientů už bylo z nemocnice propuštěno. Domů mohly především maminky s novorozeňaty.

Pacientku s rakovinou nechali ležet na chodbě
aktualizováno včera 14:50
Otřesný případ

Pacientku nechali po operaci ležet na chodbě. Do týdne zemřela!

Případ onkologicky nemocné pacientky, kterou nechali v nemocnici na Slovensku ležet na chodbě, má smutnou dohru. Žena podle její snachy v pátek zemřela. Na pokoj ji nemocnice v Levici přeložila až po medializaci jejího příběhu.

Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně
17.03.
Nebezpečná nemoc

Salmonela ve zlínském špitálu: Už se nejspíš ví, kde se vzala!

Skoro tři desítky pacientů a zaměstnanců krajské nemocnice ve Zlíně onemocněly salmonelózou. Zdrojem nákazy bylo pravděpodobně kuřecí maso. Většinu nemocných tvoří maminky v porodnici.

Prásk.tv píše:

Honza Musil
čtěte o tématu nemocnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Pacientku s rakovinou nechali ležet na chodbě
17.03.
Na pokoji měli plno

Chování nemocnice: Pacientku s rakovinou nechali ležet na chodbě!

Slovensko šokoval případ ze soukromé nemocnice ve městě Levice. Onkologickou pacientku totiž po operaci žaludku nechali ležet na chodbě. Na chirurgickém oddělení měli údajně plno.

Zulfirman Syah chránil svého syna
aktualizováno 17.03.
útok na novém zélandu

Otec chránil svého syna vlastním tělem! Střelec ho zasáhl několikrát

Útok na mešity v Novém Zélandu má už 50 obětí. Někteří však měli obrovské štěstí a podařilo se jim přežít. Například Zulfirman Syah se snažil zachránit svého dvouletého syna před útočníkem Brentonem Tarrantem, který do něho vystřelil hned několik kulek. Jedna však zranila i malého chlapce. Lékaři oba převezli do nemocnice, kde se úspěšně zotavují.

Salmonela v porodnici
aktualizováno 16.03.
vážné komplikace

Zlínskou nemocnici zachvátila salmonela, nakazilo se přes 20 lidí!

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně řeší nepříjemný problém - na několika odděleních, včetně porodnice, se totiž objevila salmonelóza. Nakazilo se přes dvacet pacientů a také několik zdravotníků.

Smrtelná nehoda skialpinistů po pádu laviny na Slovensku - 4
aktualizováno 16.03.
neštěstí v alpách

Českého lyžaře strhla v Rakousku lavina! Má vážná zranění

V pátek odpoledne strhla v rakouském Štýrsku lavina českého lyžaře, která následně hodila na strom. Během pádu byl vážně zraněn. Na místě musel zasahovat i vrtulník, který Čecha odvezl do nemocnice.

Babybox
14.03.
rekonstrukce nemocnice

Babybox v Příbrami zachráněn! Kvůli strachu o děti ho jen přemístí

Oblastní nemocnice Příbram v předešlých dnech hrozila odstraněním babyboxu kvůli přestavbě pavilonu D4. To mohlo vést k fatálním následkům a odložení novorozenci se mohli ocitnout v ohrožení života. Zakladatel babyboxů se nakonec s nemocnicí dohodl, že schránka zůstane v provozu i nadále. Podařilo se pro ni vybrat jiné místo.

Babybox Příbram
aktualizováno 13.03.
technické problémy

Babybox v Příbrami zachránil už čtyři děti. Teď ho dávají pryč

Oblastní nemocnice Příbram musí kvůli rekonstrukci odstranit babybox, který využívá už od roku 2016, a díky němu byly zachráněny už čtyři děti. O změně informoval jeho zakladatel Ludvík Hess, který se bojí, že by mohlo dojít k fatálním následkům. Nemocnice však ujistila, že se jedná jen o několik týdnů a poté bude babybox vrácen na své místo.

Demonstrace za zachování nemocnice v Orlové
aktualizováno 13.03.
Demonstrace

Lidé bojovali za záchranu špitálu. Jejich snaha byla marná

Bouřlivá atmosféra panovala od středečního časného rána před sídlem Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě. Lékaři, zdravotní sestry i pacienti tam přišli bojovat za záchranu nemocnice v Orlové. Protesty ani argumenty však nakonec nepomohly, kraj rozhodl o jejím zrušení.