Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Počasí na velikonoce
dnes 14:25
Bude i sněžit

Chladný týden a pak oteplení! Zveřejnili předpověď do Velikonoc

V příštím týdnu budou teploty průměrné nebo podprůměrné, pak ale přijde oteplení a od půlky dubna si budeme užívat nadprůměrné teploty. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu, který zveřejnil v sobotu Český hydrometeorologický ústav.

Čápi přiletěli do Brodku u Přerova - 5
aktualizováno dnes 10:42
znaky jara

Jaro je tady! Čapí rodina přiletěla, ale hned nastalo drama! FOTO

Jaro je opravdu tady. I přesto, že se ještě teploty mohou skokově propadnout, tak je jasné, že i příroda už je naladěná na jaro. Důkazem je přílet čápů do Brodku u Přerova.

Ochlazení
aktualizováno dnes 08:11
Týdenní předpověď

Teplé počasí si dlouho neužijeme! Na začátku týdne se opět ochladí

Začátek jara si s námi pěkně pohrává. Zatímco o víkendu nás čekají teploty okolo dvaceti stupňů, už v pondělí můžou spadnout na 7 až 11 °C. Teplé oblečení tak proto ještě určitě neschovávejte do skříně.

Prásk.tv píše:

Michal David - 1
čtěte o tématu počasí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Tropické cyklony Trevor a Veronika svírají Austrálii
včera 05:45
Příroda se zlobí

Austrálii svírají ohromné cyklony! Další bouře jsou nad oceánem

Austrálie je v sevření dvou gigantických cyklon, obě navíc mají v následujících dnech zesílit a pak udeřit na pevninu. Jedna z nich už navíc přes Austrálii přešla, nyní se nachází v Carpentarském zálivu, kde nabírá na síle. Na jižní polokouli jsou hned čtyři bouřkové systémy.

Teplo nebo zima
aktualizováno 21.03.
víkendová předpověď

Teploty vyletí až k 20 stupňům, teplé oblečení ale ještě neuklízejte

Teploty v několika následujících dnech vyletí nahoru, o víkendu se dočkáme až 20 °C, čeká nás také několik prosluněných dní. Jarní počasí ale dlouho nevydrží, už v neděli se podle meteorologů zatáhne a teploty začnou prudce klesat a to až na 4 až 9 °C v maximech.

Obří smajlík nad Českou republikou tvořený oblačností
aktualizováno 20.03.
odchylka modelu

Nad Českem se ukázal obrovský smajlík, zaskočil i meteorology

Na radarových snímcích to vypadá, že se počasí meteorologům vysmívá. Předpověď jim úplně nevyšla a nad Českou republikou se podle nich objevil obří smajlík. Obličej tvoří oblačnost, která se bude přesouvat k jihovýchodu, mraků tak bude odpoledne ubývat.

Cyklóna Idai - 4
aktualizováno 20.03.
strašlivé následky

Krize po úderu cyklony Idai, panují obavy z šíření smrtelných nemocí

Krize po úderu cyklonu Idai v jižní Africe nabírá strašlivých rozměrů. Počet obětí neustále stoupá, president Mosambiku uvedl, že jich může být přes tisíc, zdevastované země dále trápí povodně, lidé jsou odříznutí od světa. Cyklona podle Organizace spojených národů ovlivnila životy více než dvou a půl milionu lidí.

Příchod jara
aktualizováno 20.03.
Jarní rovnodennost

Astronomické jaro je tu! Odborníci řekli, kdy přijde pravé jarní počasí

Už ve středu začíná astronomické jaro, teploty ale jarní rozhodně nejsou. V Česku se podle meteorologů budou i nadále střídat teplá a chladná období, která vždy vydrží jen několik dní. Na konečné oteplení si budeme muset ještě počkat.

Teplotní proměny
aktualizováno 19.03.
počasí v Evropě

Brutální výkyvy počasí: Ochlazení o 15 stupňů, vrátí se i mrazy

Po velmi teplém víkendu v úterý ranní teploty klesaly nejen v České republice pod nulu, teplotní šoky zažívají i další evropské země. Například v Chorvatsku se ochladilo o 15 stupňů. A další skoky nás podle meteorologů ještě čekají.

Zatopené vesnice po úderu cyklóny Idai
aktualizováno 19.03.
přírodní katastrofa

Cyklóna Idai má na svědomí 180 životů, mrtvých může být až 1000

Tropická cyklóna Idai, která zasáhla Mosambik, Zimbabwe a Malawi, má na svědomí už nejméně 180 obětí. Stovky lidí ale úřady stále pohřešují - počty mrtvých by tak mohly přesáhnout tisíc. OSN plánuje prostřednictvím neziskových organizací poslat do zasažených zemí rozsáhlou humanitární pomoc. S nebezpečným počasím se musí vypořádat také například Austrálie, kterou aktuálně zasáhl cyklóna Trevor.