Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Terorismus
13.03.
Naletěla podvodníkovi

Češka se těšila na miliony od Talibánu, sama přišla o statisíce

Na co všechno je možné na internetu naletět, předvedla sedmačtyřicetiletá žena z Brněnska. Na internetu si začala psát s mužem, který jí tvrdil, že po útoku Talibánu našel se spolubojovníky miliony dolarů. Po ženě chtěl pomoc s posláním peněz do Česka. Žena kvůli tomu přišla o 300 tisíc. Případ řeší policisté.

Cvičení českých vojáků v Afghánistánu
aktualizováno 10.02.
Zahraniční mise

Až se z Afghánistánu stáhnou USA, půjdou i Češi. Zatím ale cvičí

Ministr obrany Lubomír Metnar chce české vojáky stáhnout z Afghánistánu, pokud ze země odejdou Američané. Zatím ale Češi na afghánských základnách své úkoly plní podle plánu. Což může potvrdit i štáb televize Nova, který u jednoho takového cvičení na základně v Bagrámu natáčel.

Ruští policisté při pokusu o únos letadla
22.01.
policejní komando

Únos letadla v Rusku! Cestující se dožadoval cesty do Afghánistánu

Lidé v letadle směrujícím ze sibiřského Surgutu do Moskvy si zažili velmi vypjaté chvíle. Jeden z cestujících se měl pokusit letadlo unést s tím, že je ozbrojený. Když pilot přistál s tím, že musí ještě natankovat, do letadla vniklo ozbrojené komando, které muže vyvedlo v poutech.

Prásk.tv píše:

Hope Howard - 1
čtěte o tématu Afghánistán na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Útok v Afghánistánu
aktualizováno 21.01.
atentát

Masakr v Afghánistánu: Tálibán povraždil přes 120 lidí

Pondělní útok teroristické organizace Tálibán na východě Afghánistánu si vyžádal přes 120 obětí. Uvnitř výcvikového střediska zaútočil nejprve sebevražedný atentátník ve vozidle, následovala střelba povstalců na vládní síly.

Afghánci dolují zlatou rudu
aktualizováno 06.01.
sesuv půdy

Neštěstí v dole na zlato, při sesuvu zemřelo 30 afghánských horníků

Nejméně 30 horníků dnes zahynulo při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato v provincii Badachšán na severu Afghánistánu. Při neštěstí bylo dalších sedm horníků zraněno, upřesnil provinční policejní mluvčí Sanaulláh Ruhání podle agentury Reuters. Jeho první informace přitom uváděla 20 zraněných.

Čeští vojáci posílají rodině vzkazy z Afghánistánu
aktualizováno 24.12.
vánoce na misi

Dojemné video! Čeští vojáci z Afghánistánu poslali vzkazy rodině

Štědrý den tráví většina lidí v rodinném kruhu. Někteří ale v tento den kvůli pracovním povinnostem se svými blízkými nemohou být. To je i případ vojáků, kteří jsou na misi v Afghánistánu.

Lubomír Metnar
28.11.
Velké vyšetřování

Ministr odmítl, že by čeští vojáci pomohli ubít zajatého Afghánce!

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) odmítl, že by se čeští vojáci v Afghánistánu podíleli na smrti zbitého afghánského vojáka Vahidulláha Chána, který byl ve vazbě pro podezření ze zabití českého vojenského psovoda Tomáše Procházky z minulého měsíce.

Oslavy výročí na Vítkově
aktualizováno 28.11.
Slavnostní nástup

Kamarády jim zabil atentátník, teď se vojáci vrátili z Afghánistánu

Krátce po středečním poledni se u památníku na pražském Vítkově koná slavnostní nástup vojáků, kteří se nedávno vrátili ze zahraničních misí. Jsou mezi nimi i členové jednotky, jejíž příslušníci se stali v Afghánistánu obětí atentátníků.

Afghánistán - ilustrační foto
aktualizováno 27.11.
Výbuch v Afghánistánu

Nastražená bomba zabila tři americké vojáky, další zranila!

Tři příslušníci americké armády v úterý zahynuli a další tři utrpěli zranění při explozi výbušného zařízení nastraženého u silnice poblíž východoafghánského města Ghazní. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení NATO.

Armáda ČR
aktualizováno 27.11.
Byla to pomsta?

České vojáky vyšetřují kvůli smrti vězně, který měl zabít jejich kolegu

Čeští a američtí vojáci jsou v Afghánistánu vyšetřováni kvůli smrti afghánského vězně. Ten byl vyslýchán v souvislosti se zabitím českého vojáka Tomáše Procházky.