Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tropické cyklony Trevor a Veronika svírají Austrálii
včera 05:45
Příroda se zlobí

Austrálii svírají ohromné cyklony! Další bouře jsou nad oceánem

Austrálie je v sevření dvou gigantických cyklon, obě navíc mají v následujících dnech zesílit a pak udeřit na pevninu. Jedna z nich už navíc přes Austrálii přešla, nyní se nachází v Carpentarském zálivu, kde nabírá na síle. Na jižní polokouli jsou hned čtyři bouřkové systémy.

Vítr a bouřky
aktualizováno 04.03.
týdenní předpověď

Česko zasáhne déšť i bouřky, teploty ale vyskočí až na 20 °C

V příštích dnech si podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) užijeme příjemné teploty, které se vyšplhají až na 20 °C. Bohužel bude spíše zataženo a deštivo. Na některých místech se mohou objevit i bouřky. Ke konci týdne se trochu ochladí a v noci teploty klesnou opět pod nulu.

Bouře na Krétě ničila i historické stavby
aktualizováno 26.02.
VIDEO apokalypsa na krétě

Turistický ráj zasáhla mohutná bouře! Ničila i historické památky

Na další z oblíbených turistických rájů udeřila bouře. Tentokrát prudké deště a silný vítr pustošily řecký ostrov Kréta. Voda tam strhla několik mostů, včetně historické památky z počátku minulého století.

Prásk.tv píše:

Vesmírná bouře
čtěte o tématu bouře na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Bouře na Maltě
25.02.
VIDEO extrémní počasí

Na Maltě pršely ryby z nebe! Lidé kvůli obědu zdarma riskovali život

Přes Maltu se přehnala zuřivá bouře, při které doslova pršely stovky ryb z nebe. To vylákalo místní obyvatele ven, a to i přes varování úřadů, ať nevychází. Někteří Malťané tak riskovali život jen proto, aby si z ulice mohli sebrat oběd zdarma.

Itálii zasáhl silný vítr
24.02.
velké škody

Počasí dál trápí Evropu! Silný vítr zabil teprve 14letého chlapce

V sobotu se Itálie potýkala se silným větrem a bouří, které poničily domy, auta a vyvrátily několik stromů. Problémy měla také železniční doprava, kdy až do neděle nejezdilo několik spojů a vlaky nabíraly i třináctihodinové zpoždění. Vítr také zabíjel. Podle posledních informací zahraničních médií mělo zemřít až pět lidí včetně čtrnáctiletého chlapce.

Ničivá bouře si v Kalifornii vyžádala nejméně dva životy - 4
aktualizováno 15.02.
Řádění počasí

Kalifornií se přehnala ničivá bouře, nejméně dva lidé zemřeli!

Nejméně dva mrtví, stovky evakuovaných a tisíce dalších lidí bez elektřiny. To je bilance bouře, která se ve čtvrtek přehnala přes americký stát Kalifornie. Za pouhé dva dny napršelo na místech jindy velmi suchých až přes 20 centimetrů srážek.

Na Britských ostrovech zuří bouře Eric
aktualizováno 09.02.
VIDEO bouře v británii

Děsivé video! Vichřice strhla kočár s dítětem přímo před jedoucí auto

Na Britských ostrovech řádí od středeční noci bouře Eric, která s sebou přinesla vichřici a vydatné deště. O síle větru se přesvědčil i otec holčičky, když na chvilku nedával pozor na kočár. Vichřice ho i s dítětem strhla do silnice přímo před rozjíždějící se auto!

Na Británii se žene obří bouře
aktualizováno 06.02.
extrémní počasí

Na Británii se žene apokalyptická bouře! Bude mít sílu hurikánu

Obyvatele Velké Británie ve středu vyděsila předpověď počasí. Udělali by nejlíp, kdyby se na příští čtyři dny zabarikádovali doma a zatloukli okna. Na ostrovy se totiž žene obří bouře, která dosáhne síly hurikánu.

Sníh v Británii
aktualizováno 30.01.
Extrémní počasí

Francii a Británii zasáhla silná bouře! Ovlivní i počasí v Česku

Extrémní počasí dál trápí Evropu. Francii i Británii zasáhla bouře, která připravila o elektřinu tisíce domácností a byla doprovázena silným větrem o rychlosti až 130 km/h. Na některých místech způsobila bouře obrovské škody. Uzavřena také musela být letiště nebo místní školy. Bouře by měla od západu dorazit i do Česka. V pátek nás čeká silný vítr, který dosáhne v nížinách rychlosti až 90 km/h.

Obrovské tornádo řádilo v americkém Kansasu
aktualizováno 25.01.
Přírodní živel

Tornádo zabíjelo v oblíbené destinaci! Dva mrtví, 11 zraněných

Ve čtvrtek překvapilo turecké město Antalya silné tornádo, které si vyžádalo 2 oběti, včetně třináctileté dívky. Policie také pátrá po dvacetileté ženě, která cestovala v autě se svou matkou, když živel udeřil. Dívka se poté ztratila. Úřady také hlásí 11 zraněných.