Svět vstoupil do nového roku a se svým projevem vystoupil tradičně vystoupil prezident republiky Petr Pavel. Stejně tak učinil i premiér Andrej Babiš (ANO). Jak si Pavel vedl v porovnání s předchozími projevy či svými předchůdci? Co bylo na projevu nejzajímavější? A jaký signál vysílá fakt, že Babiš měl projev pouze skrze sociální sítě? Na tyto a další otázky moderátora Davida Chmátala odpovídal v pořadu Do hloubky politolog Vladimír Hanáček.