Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v pořadu Napřímo řekl, kdy by se mohli lidé v Česku poprvé svézt na vysokorychlostní trati. Vyjádřil se k problematice zákazu prodeje automobilů se spalovacími motory od roku 2035. Uvedl, že na dobíjecí centra pro elektromobily je v současnosti vyhrazeno 5 miliard korun.