Evropští lídři se v neděli sešli na summitu v Londýně, aby řešili situaci na Ukrajině. Jednání se zúčastnil také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Česko zastupoval premiér Petr Fiala (ODS). Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová prohlásila, že je nutné naléhavě zbrojit. Současný stav konfliktu rozebral bezpečnostní analytik Zdeněk Petráš.