Už jen vystoupat na monumentální osmitisícové hory bez kyslíku je heroický výkon, který ale polský dobrodruh Andrzej Bargiel posunul na úplně novou úroveň. Pětatřicetiletý borec totiž jako první sjel na lyžích a bez kyslíkové masky všechny vrcholy nad 8 tisíc metrů v pakistánském pohoří Karákóram, kam se řadí i druhá nejvyšší hora světa K2. Naposledy tímto způsobem pokořil vrchol Gasherbrum I ležící ve výšce 8 080 metrů nad mořem.