Zpravodajství

ON-LINE: O úrazech a pojištění pro cesty do ciziny

Jak nenaletět u cestovního pojištění vám poradila specialistka z České asociace pojišťoven.

Jen třetina Čechů si při koupi zájezdu dokoupí v cestovní kanceláři i pojištění. Mnozí si zřejmě neuvědomují, jak velké riziko podstupují.

V úterý večer jste se na všechno okolo cestovního pojištění a výletů do zahraničí mohli ptát specialistky pojištění osob IVANY MENCLOVÉ z České asociace pojišťoven. ON-LINE rozhovor se konal od 20 do 21 hodin.Rozhovor

S pojištěním do Tater i do vzdálených končin

Ptali jste se na cestovní pojištění do různých koutů světa. "Dobrý večer, v srpnu jedu do Turecka. Jaké pojištění potřebuji? Jedu společně s matkou a dcerou," zeptal se čtenář s nickem pxexrxkxo.

"Doporučuji uzavřít cestovní pojištění, které bude krýt pojištění léčebných výloh a úraz. Můžete si připojistit i zavazadla a odpovědnost. Děti mají většinou slevu z pojistného, senioři naopak mohou za pojištění zaplatit více," odpověděla Menclová.


"Dobrý večer, s přítelem odjíždíme za necelé tři týdny na 10 denní pobyt na Slovensko. Přímo do Slovenského ráje, kde budeme provozovat vysokohorskou turistiku. Chtěla bych se zeptat, jaké pojištění by pro nás bylo nejvhodnější," tázala se Lucie.

"V tomto případě doporučuji zvolit pojišťovnu, která nabízí připojištění právě na nebezpečné sporty, mezi které vysokohorská turistika patří," odpověděla expertka.


Do Chorvatska nestojí pojištění moc peněz. "Od jaké ceny je pojištění do Chorvatska ucházející?" ptala se Šárka.

Běžné pojištění léčebných výloh po Evropě se podle Menclové pohybuje okolo 20 korun na osobu a den. Připojištění za úraz se pohybuje okolo pěti korun na osobu a den. V této výši je pak i pojištění zavazadel a odpovědnosti.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz