APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Funkcionář obviněn za trápení kulaků. Po 56 letech

Trestnímu stíhámí čelí funkcionář, který podepsal rozhodnutí o zabavení majetku.

Policie začala stíhat Rudolfa Pavlíčka za účast na kolektivizaci, informovaly Hospodářské noviny. 


Pavlíček je stíhán za to, že v roce 1952 podepsal rozhodnutí, podle kterého přišel tehdejší zemědělec Karel Horáček o majetek a musel se vystěhovat.


Pavlíček, bývalý funkcionář národního výboru v obci Třtice na Rakovnicku, je obviněn z porušení pravomocí veřejného činitele a hrozí mu až deset let vězení.


Sedmasedmdesátiletý Rudolf Pavlíček se k stíhání nechce vyjadřovat a podal proti němu stížnost. "I kdyby se ten skutek stal, je promlčený,“ tvrdí Pavlíčkův advokát Čestmír Kubát.


Ruským slovem „kulak“ označil poúnorový režim všechny sedláky s gruntem větším než 15 hektarů. Represe postihly v letech 1949 až 1953 dva tisíce rodin.

asa, tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz