Zpravodajství

POZOR: Deště dnes přijdou i do Čech. Na Slovensku voda zabíjela

POZOR: Deště dnes přijdou i do Čech. Na Slovensku voda zabíjela
Počasí v Rybníku u České Třebové |

Meteorologové varují před silnými vytrvalými dešti. Kromě Moravy dnes mají zasáhnout už i Čechy. Na Zlínsku a na Brněnsku včera padaly stromy.

Výstraha, kterou vydal meteorologický ústav, platí od středy dopoledne až do pátečního rána.


Počasí už předvedlo psí kusy na východě Moravy. Ve Zlínském kraji i na Brněnsku silný vítr vyvrátil řadu stromů. Uvedl to mluvčí hasičských sborů.


Na Slovensku je po prudkých deštích dokonce mnoho vesnic pod vodou. Dva lidé už přišli o život. Více čtěte ZDE.


Mizerné počasí s sebou přináší teplá fronta.


Zajímá vás, jak bude v příštích týdnech? Klikněte zde.


"Varování platí zejména pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Především na návětrných stranách hor může ve dvou dnech napršet až šest centimetrů," varují meteorologové na internetových stránkách.


Deštivé počasí se nicméně podle aktuální předpovědi rozšíří i do Čech. "Na většině území očekáváme občas déšť nebo přeháňky, na severovýchodě odpoledne ojediněle bouřky," uvedli meteorologové ve čtvrtek ráno.


Při silném dešti doporučují dávat maximální pozor na silnicích: dostatečně snížit rychlost jízdy autem. Při delším dešti totiž může téct voda přes vozovku a vozidlo se na ní může stát neovladatelným.


Ve středu odpoledne zlínští hasiči vyjížděli kvůli popadaným stromům na pět míst.


V Brně, ve Vyškově, v Blansku a v okolí museli řešit nejméně sedm případů, kdy spadlé stromy zatarasily silnice a překážely dopravě.


Několik stromů vítr vyvrátil v Luhačovicích, hasiči ale zasahovali i v Uherském Hradišti a ve Spytihněvi. "V Hradišti spadl strom u Kauflandu. Ve Spytihněvi zase několik větví popadalo na dráty elektrického vedení," upřesnil Štefan Hrtús z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.


Další výjezd měli hasiči do Kroměříže, kde se zřítil strom hned u hlavního vchodu do zámecké zahrady.


Proprší vám dovolená? My to víme


Chystáte se na dovolenou a zajímá vás, jak bude? Ať jedete téměř kamkoliv, poradíme vám ZDE.


Postup je snadný - nejprve na mapě vyberete zemi, která vás zajímá. Poté vyhledavačem najdete konkrétní lokalitu a kliknete na ni. Pak už stačí jen znovu kliknout na oranžově orámovanou záložku Weather forecast. A pokud třeba neumíte anglicky, nebojte se - předpověď je sestavena ze srozumitelných obrázků.


Předpověď funguje pro všechny kontinenty, na každém z nich pro desítky zemí. Například počasí v Česku je na serveru uvedeno z 541 měst.

ot, tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz