APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Vlastník Novy zvýšil zisk o 95 procent

Vlastník Novy zvýšil zisk o 95 procent
Zdroj: TV Nova

Společnost CME zvýšila ve druhém čtvrtletí 2008 čistý zisk téměř na dvojnásobek.

Společnost Central European Media Enterprises (CME), vlastník televize NOVA, ve středu oznámila, že ve druhém čtvrtletí 2008 zvýšila svůj čistý zisk o 95 procent.


Čistý zisk společnosti CME ve druhém kvartále dosáhl výše 67,6 milionu dolarů (1,01 miliardy Kč), zatímco ve stejném období minulého roku činil 34,6 milionu dolarů. Zisk na akcii se ve druhém kvartále téměř zdvojnásobil a dosáhl výše 1,58 dolaru, oproti 0,75 dolaru ve stejném období předchozího roku.


Vysokého tempa nárůstu zisků dosáhla společnost CME především díky růstu příjmů z inzerce, kde se jí podařilo zvýšit tržby na všech inzertních trzích střední a východní Evropy, kde působí. Tržby společnosti CME vzrostly ve druhém čtvrtletí o 41 procent, na 305,4 milionu dolarů. Ve stejném období předchozího roku činily 216,3 milionu dolarů.


Výsledky překonaly očekávání analytiků. Ředitel společnosti Central European Media Enterprises Adrian Sarbu k úspěšnému startu do roku 2008 uvedl: „Zvlášť nás potěšilo, že se nám podařilo ukončit nákup třicetiprocentního podílu v ukrajinské televizní společnosti Studio 1+1. Chceme se stát vedoucí společností v oblasti televizního vysílání na Ukrajině, kde bychom chtěli v roce 2012 dosáhnout tržeb ve výši 500 milionů dolarů.“

Mediafax / tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz