APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Hasiči zkrotili požár na chorvatském pobřeží u Dubrovníku

Velký požár lesního porostu v horách jen pár kilometrů před Dubrovníkem ohrožoval několik vesnic.

Plameny se přiblížily těsně k vesnicím Maly a Velky Zaton asi devět kilometrů před Dubrovníkem. Místy šlehaly až do výšky pěti metrů.


Hasičům se po několika hodinách podařilo dostat požár pod kontrolu. Na místě zasahovalo více jak 100 mužů a několik letadel. Zatím nejsou hlášena žádná zranění.


Poslechněte si, jak celou situaci popsal reportér TV Nova Petr Brzek, který byl na místě.



Požár měl podle dostupných informací tři ohniska. Vypukl kolem třetí hodiny v noci a sežehl celkem 75 hektarů převážně borovicového lesa.


Na místě zasahovalo podle chorvatských médií 112 hasičů a 13 cisteren.


Z oblohy jim pomáhala tři letadla, která pravidelně přinášela vodu od moře. Část chorvatského pobřeží se od ranních hodin zahalila do kouře.



Silnice ze Splitu nebyla omezená. Podle našeho reportéra, který byl přímo na místě, nebyl oheň tak nebezpečný, aby bylo potřeba místní evakuovat.


Chorvatsko se v letních měsících potýká s velkým počtem požárů. Včera hořelo v blízkosti dopravní tepny Záhřeb – Šestanovac.




Jadran je dlouhodobě cílem stovek tisíců českých turistů. V loňském roce strávilo dovolenou na tamních plážích asi 700 tisíc Čechů.

jzl s přispěním Petra Brzka, tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz